Urfa’da İftar İçin En İyi 5 Mekan

Urfa denildiğinde, akla tarihi dokusu ve zengin kültürü kadar meşhur Urfa mutfağı da gelir. Urfa’da iftar yapmak isteyenler için yöresel lezzetleri test ettik ve en iyi mekanları sizin için sıraladık.

Cevahir Han Restaurant

Urfa’da iftar için Urfa’nın tarihi dokusunu ve kültürünü hissedebileceğiniz bir mekan arayışındaysanız tarihi Samsat Han’ın aslına uygun şekilde onarılarak hizmete açıldığı Cevahir Han Restaurant’ı tercih edebilirsiniz. Cevahir Han’da deneyebileceğiniz birçok yöresel lezzet bulunuyor: Ekşili dolma, borani, çiğ köfte, tike kebap, patlıcanlı kebap, Urfa kebap, Cevahir Konak Kebap, kuzu çentik, madamın kaprisi bunlardan bazıları.

Adres: Kadıoğlu Mahallesi, Vali Fuat Cd. No:5, 63100 Eyyübiye/Şanlıurfa

Çardaklı Köşk

Balıklıgöl ve Urfa Kalesi manzarasına karşı Urfa’da iftar yapmak isteyen misafirlerini bekleyen Çardaklı Köşk, Urfa’nın en sık tercih edilen lezzet duraklarından biridir. Toplamda dört yüz kişi kapasiteli köşk, yöresel lezzetlerinin yanı sıra Urfa kültürünü en iyi şekilde tanıyabileceğiniz yerler arasında yer alıyor. Sadece Urfa’da iftar yapmak için bir yer değil burası. Sıra gecelerinin yapıldığı, yemeğinizi yerken Urfa türkülerini de dinleyebileceğiniz turistik mekanda meşhur acı kahve “mırra” içmeyi unutmayın.

Adres: Yeni Mahalle, Balıklı Göl Cd. No:40, 63210 Merkez/Eyyübiye/Şanlıurfa

Çulcuoğlu Baklava & Restaurant

Urfa’da iftar için uğramanız gereken bir diğer mekan da Çulcuoğlu. 1965’te baklavacılık ile serüvenine başlayan işletme, günümüzde Urfa’nın yöresel tüm lezzetlerini misafirlerine sunuyor. Urfa’daki en iyi baklavacılardan biri olarak görülen mekandan haşhaş kebabı, keme kebabı ve yöreye özgü peynirli katmer tatlısını denemeden ayrılmayın.

Adres: Atatürk Mahallesi, Recep Tayyip Erdoğan Blv., 63100 Merkez/Haliliye/Şanlıurfa

Gülhan Restaurant

Çeşit bolluğu ve sulu yemekleri ile öne çıkan Gülhan Restaurant, şehre gelen misafirler tarafından sıkça tercih edilen yerler arasında. Urfa’da iftar için de mutlaka uğranması gereken bir yer olan Gülhan Restaurant’ın lahmacunu ve patlıcan kebabı büyük ilgi görüyor. Ailelerin yoğun talep gösterdiği mekanda elli kişi kapasiteli toplantı salonu da mevcut.

Adres: Bahçelievler Mahallesi, Atatürk Blv. No:32, 63600 Siverek/Haliliye/Şanlıurfa

Oduncu Et & Mangal

Oduncu Et & Mangal, lezzetli et yemekleri ile Urfa’da iftar yapmak isteyenler için uygun bir seçenek. Farklı et pişirme tarzı ve sunumları da oldukça ilgi çekiyor. Beğenilen lezzetleri arasında kestaneli iç pilav, kuyu kebabı, barbun balığı ve karışık ızgara yer alıyor.

Adres: Paşabağı Mahallesi, Şani Efendi Cd. No:167, 63040 Şanlıurfa Merkez/Şanlıurfa

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Yoruma kapalı.