Trabzon Uzungöl’de Karnınızı Nasıl Doyurabilirsiniz?

Trabzon yeşil ile mavinin iç içe geçtiği temiz havası ve geleneksel yemekleri ile herkesi kendine hayran bırakan bir şehirdir. Trabzon Uzungöl ziyaretçileri için burada yemek yenebilecek en iyi yerler:

resim_2

Doğa Restaurant

Trabzon’un en meşhur lezzetlerinden olan kuymak Doğa Restaurant’ta da en çok sipariş edilen ve en beğenilen lezzettir. Yemek yerken gölün manzarasına bakma olanağına erişiyor buraya gelen müşteriler. Aynı zamanda menüsünde Trabzon’a has diğer yöresel lezzetler de yer alır.

Adres: Uzungöl Bucağı Yolu, Uzungöl

ada-restaurant

Uzungöl Ada Restaurant

Ada Restaurantın en meşhur lezzeti ızgara alabalıktır. Karadeniz’den çıkan leziz balıklar taze olarak pişirilip servis edilir. Sıcacık ve samimi bir ortamı bulunan bu mekân aynı zamanda gölün kenarında yer alır. Bu sayede yemek yenilirken gölün eşsiz manzarası da seyredilebilmektedir.

Adres: Yenimahalle Fevzi Çakmak Caddesi No:15, Trabzon, Türkiye

Telefon Numarası: +90 462 656 62 55

migron-restaurant

Migron Restaurant

Uzungöl’de güzel bir aile lokantası arayanların düşünmeyen uğrayabileceği mekânlar arasında yer alan Migron restaurant hem kahvaltı hem de akşam yemeği için uygun bir mekândır. Kahvaltı için yenebilecek en meşhur yemek kuymak iken akşam yemeği için en çok tercih edilen yemek balıktır. Bu yer de gölün kenarında yer alır ve pencereden bakıldığında gölün güzelliği net bir şekilde görülebilir.

Adres: Uzungöl (fevzipaşa Cad.), Trabzon 61100

vONP

Şeflerin Yeri Restaurant

Şeflerin Yeri Restaurant Uzungöl’ün en meşhur restoranlarından biridir. Bu mekân Laz böreği tatlısı ile meşhurdur. Uzungöl’ü ziyaret edenlerin birçoğu yemek yemek için bu yeri tercih ettiklerinden dolayı her zaman çok kalabalıktır. Buna rağmen servis olabildiğince hızlı şekilde gerçekleştirilir. Bu restorana uğrandığında mutlaka yenmesi gereken yemek kiremitte alabalıktır.

Telefon numarası: 462 656 63 92

slide21

Galo Omad

Uzungöl’ün tepesinde yer alan bir kafedir Galo Omad. Burada Uzungöl‘ün tamamını ayaklarınızın altındadır. Ailenizle muhteşem manzara eşliğinde güzel vakit geçirmek için ideal bir yerdir. Kafe olmasına rağmen menüsünde ızgara köfte gibi seçenekler barındırır.

Adres: Büyükköy Mahallesi / Karester Yolu Üzeri

Telefon Numarası: +90 551 605 26 92

Yoruma kapalı.