Samsun’da İftar İçin En İyi 5 Mekan

Fransız bir şehir plancısı getirtilip şehir düzenlemesi tekrar yapılan eski adı “Amisos” olan, denize paralel bir sürü cadde ile onlara dik başka bir sürü caddesiyle Karadeniz’in en büyük ve en güzel kentlerinden biri Samsun. Ramazan’da yolunuz düştüğünde Samsun’da iftar için tercih edilebilecek güzel mekanlara da sahip. İşte onlardan birkaç tanesi:

image0

Gülhan Restaurant

Samsun’da iftar için şehrin gözde mekanı. Samsun’a gidip yemek yenilecek kaliteli mekanlar arasında. Kıymalı pidesi büyük ilgi görmekle beraber kuzu tandır da en az pide kadar tercih ediliyor. Adını Giresun’un Görele ilçesinden alan ve ölmeden yenilecek yemekler arasında bulunan “Görele Pidesi” de denenmesi gereken bir tat.

Adres: Samsun-Bafra Karayolu, 17.km Körfez Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No:131 Kurupelit, Samsun

sehirlokantasi_a

Şehir Lokantası

1974 yılından itibaren kalite ve lezzetinden ödün vermeyen Çarşamba’da tadabileceğiniz en güzel dönerin yapıldığı yer. Başka hiçbir yerde döner beğenememe sebebi adeta. Ayrıca görüp görebileceğiniz en nazik işletme. Çaya kalamazsanız su ikramı var. Yıllardır vazgeçilmeyen bu mekan Samsun’da iftar için uğranması gereken önemli bir nokta.

Adres: Orta Mahallesi, Dr. Ata Giritli Caddesi, No:3 Çarşamba

indir (4)

Beyaz Ev Restaurant

Samsun Çiftlik Caddesinde iftar açmak istiyorum dediğinizde hem sulu yemek hem de kebap, pide ve döner yenebilecek bir mekan. Yemekleri lezzetli, sunumu düzgün ve temiz bir mekan olan Beyaz Ev fiyat olarak da ortalama düzeyde. Samsun’da iftar için ziyaret etmenizi önerdiğimiz yerin özellikle fırında kaşarlı döneri ve yanında mevsim salatası meşhur.

Adres: Çiftlik Mahallesi, İstiklal Caddesi, No:126/C İlkadım

indir (5)

Lezzet Lokantası

Kuzu etinden tereyağı ve dağ kekiği ile terbiye edilmiş ve odun ateşinde pişen döneriyle et döner yemeyenlerin bile adresi Lezzet Lokantası. Bunun yanında pilav üstü muska döner de tercih edilebilir. Samsun’da iftar için ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Adres: Saathane (Şeyh Hamza Sokak) Samsun

calikusu31007080324001_buyuk

Çalıkuşu Restaurant

Burada yemekler hem göz alıcı hem lezzetli. Personeller cana yakın, tabaklar doyurucu. Lavaş, ekmek ve etin buluştuğu noktada, soslu dürüm ve iskender yıllardır restaurantın en enlerinden ve yıllardır kalitesinden ödün vermiyor. Samsun’da iftar geçirecekseniz uğranması gereken bir mekan.

Adres: Çiftlik/Samsun. Evlerinize ve iş yerlerinize servis için telefon numarası: 0362 233 53 53

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.