Rize’de İftar İçin En İyi 5 Mekan

Rize denince akla çok farklı Karadeniz yemekleri, pide, kuymak, laz böreği ve tüm bunların peşi sıra içilen tomurcuklu tavşankanı çay ve Rize’nin eşsiz manzarası gelir. Bu sene Ramazan’da Rize’de iftar yapmayı tercih edebileceğiniz lezzetler için işte seçilmiş mekanlardan bir kaçı:

dugun_salonu_1225_52a1e49a86865

Yakamoz Restaurant

Denize sıfır olması müşteriler tarafından tercih sebebi. Açık havada yemek yemek paha biçilemez. Rize’de iftar geçirecekseniz kaliteli bir hizmet ve mükemmel yemekler için iyi adreslerden bir tanesi. Nezih bir mekan ve lezzetli bir menüye sahip. Karalahana çorbası, kaşarlı buğulaması, hamsi turşusu, balıkla gelen mısırlı pancarları oldukça lezzetli.

Adres: Ekrem Orhon Mahallesi, Sahil Dolgu Alanı, No: 7 Merkez

husrev2

Hüsrev Restaurant

Kuru fasulye yemek için Çayeli’ne gidilir mi demeyin. Bugüne kadar yediğiniz en güzel kuru fasulyeyi ve yanında servis edilen yoğurdu burada tadacaksınız. Hüsrev Restaurant’tan sonra da tadamayacaksınız zaten. Ardından meşhur sütlacını da tatmayı unutmayın. Hızlı, lezzetli ve hesaplı ve unutamayacağınız bir Rize’de iftar geçirmek için mutlaka uğrayın.

Adres: Çayeli çıkışı, Hopa istikameti, Çayeli/Rize

indir (3)

Dört Mevsim Restaurant

Adını hamsilerin tepsiye dizilme şeklinden aldığı söylenen “hamsikoli” yemeği farklı bir tat olarak sunuluyor. Mısır ekmeğinin içine hamsi, çeşitli sebzeler ve soğan konularak yapılıyor. Değişik bir tat olduğundan fazla ilgi görüyor. Kiremitte köftesi de tavsiye edilen yemeklerden. Rize’de iftar menüsünde balık yemek isteyenler için birebir.

Adres: Ulucami Mahallesi, Güneysu yolu, Güneysu Merkez

evvel_zaman_icinde_rize_yoresel_lezzetleri_h2239

Evvel Zaman

Rize’de iftar da yöresel Karadeniz yemeklerini tadabileceğiniz, haftada üç gün fasıl ile özellikle iftardan sonra nefes alabilmek için uygun, otantik kelimesinin karşılığını tam anlamıyla veren bir mekan. Adı üstünde “Evvel Zaman” her şeyiyle nostaljik bir mekan. Özellikle Türk Kahvesi içmeden ayrılmayın.

Adres: Piriçelebi, Harem Sokak No:2, Rize Merkez

sahin-tepesi-selale-restaurant_57741550954156

Şahin Tepesi Restaurant

Manzara Rize’nin silueti, ardından aile sıcaklığı. Tabiri caizse ayaklarınızın altında, alabildiğine eşsiz manzara, yeşilin bin bir tonu, ressamlara ve şairlere ilham kaynağı. Lezzetli yemekleri manzarayla bire bir… Hem Rize’de iftar açmak için uygun hem de iftarın ardından tavşankanı bir çay için bile gitmeye değer.

Adres: Fatih Mahallesi, Paşa Caddesi No:15

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.