Ordu’da İftar İçin En İyi Mekanlar

Ramazan ayı geldiğinde zaman zaman dostlar ve aile ile buluşup beraber iftar yapmak gelenekleşmeye başlamış bir durumdur. Ordu’da iftar için gidilebilecek en iyi mekanları sizler için derledik.

foto2

Aktaşlar Pide Restoran

Karadeniz’in meşhur pidelerinden yemek için en uygun mekanlardan biri Aktaşlar Pide Restoran, Ramazan ayında da Ordu’da iftar için özel fiyatlar ve menüleri ile hizmet vermeye devam ediyor. Çorba ile başlayan iftar yemeği, ara sıcak, ana yemek, salata, tatlı ile devam ediyor ve hiçbir şey eksik kalmıyor. Şık bir atmosferle hızlı bir servisin birleşimi.

Adres: Durugöl Mahallesi, Soya Caddesi, Ordu

gesto

Gesto

Gesto aslında bir İtalyan restoranı. Tahta tabaklar ile servis etilen etten çeşitli soslara kadar damak tadına hitap eden hem farklı hem geleneksel lezzetleri ayağınıza getiriyor. Sofrasında pastırmaya kadar her şey bulunan mekan, Ordu’da iftar’ı arkadaşları ile beraber geçirmek isteyenler için özellikle uygun bir mekan. Hem açık hem de kapalı alanı olduğu için seçim şansınız var. Üstelik Ramazan’a özel menüleri de zengin ve seçkin.

Adres: Atatürk Bulvarı, Düz Mahallesi, No:72/A, OrduIMG00793-20121101-1531

Dıgı’nın Yeri

Yumurtalı yumurtasız tercih edilebilen Karadeniz pidesi gibi fırın ürünlerinden et kavurma ve ızgaraya kadar hemen her ürünün bulunabileceği mekan özellikle açık kıymalı pideleri ile meşhur. Ordu’da iftar’ı bu mekanda yapıyorsanız sofranıza meze, pide ve tereyağı ile geleneksel tatlar da geliyor. Hem açık hem kapalı alanı tercih edilebilmektedir.

Adres: Atatürk Bulvarı, Bahçelievler Mahallesi, Ordu

 

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.