Mersin’de İftar Yapılacak En İyi Yerler

ada-piknik-pozcu

Ada Et Döner-Pozcu

Meşe odunu ateşinde yavaş yavaş pişen gerçek etten yapılmış döner, mekanın kendine özel lezzeti olarak ön plana çıkıyor. Yanında meyhane pilavı, turşu, istenirse el yapımı ayranla sunulan dönerin özelliği közde pişmiş olması. Personelinin güler yüzü, ilgisi ve verilen hızlı hizmet de mekana artı değer katıyor. Ayrıca kendi yapımları olan sucuk için de yemeden geçmeyin tavsiyesinde bulunabiliriz. Mersin’de iftar geçirecekseniz bu lezzetleri mutlaka tatmalısınız.

Adres: İnönü Bulvarı No:254/C, Yenişehir/Mersin

kayserirestaurantlar

Hacıbaba Et Lokantası

Mersin’de iftar yapacaksanız, hızlı ve güler yüzlü servis, ilgili çalışanlar, hijyenik ortam ve lezzet deyince akla ilk gelen isimlerden biri de Hacıbaba Et Lokantası olur. Kelle paça, işkembe, mercimek çorbalarının yanı sıra adana kebabı, iskender, diyarbakır güveci, perde pilavı yanında kuzu tandır, şırdan gibi değişik seçenekler de sunan lokantadan havuç dilimi yemeden ayrılırsanız yazık olur. Tüm bu lezzetlerin üstelik de gayet uygun fiyatlarla sunulduğu Hacıbaba Et Lokantasını mutlaka deneyin.

Adresi: İstiklal Cad. No:82 Mersin

sofrabeyaz-72c5f.jpg-650x360

Sofrabeyaz

Kendini 1.sınıf Gaziantep et lokantası olarak tanımlayan Sofrabeyaz gerçekten de yöresel Gaziantep mutfağının en lezzetli örnekleri ile karşımıza çıkıyor. Mersin’de iftar yapmak isteyenler için güzel bir yer olan mekan, şık ve sade dekorasyonu, elit havası, kibar ve güler yüzlü personeli ile göz doldururken; tandır, ali nazik, küşneme, beyti sarma, beyran, çiğ köfte gibi değişik tatlardan oluşan bir yelpaze müşterinin beğenisine sunuluyor. Kısa zamanda adından söz ettirmeyi başaran işletme için kalite ve lezzetin buluştuğu yer demek yerinde olur.

Adres: Sahil Yolu 301 Sk. No:44/25 Viranşehir, Mersin

3ca249c25cc5d4f6d9082aab79e61af3536e3629

Göksel Tantuni

Mersin deyince akla gelen ilk lezzet elbette tantuni oluyor. Tantuni deyince de akla gelen ilk isim Göksel Tantuni. Tantuni küçük doğranmış etin çeşitli baharatlarla pişirilerek, sumaklı maydanozlu soğan ile ekmek ya da dürüm arasında sunulmasıdır. Arap mutfağına özgü olduğu rivayet edilir. Mersin’de en iyi tantuninin 30 yıllık geçmişe sahip Göksel Tantuni’de yapıldığı söylenir. Pek çok ünlünün uğrak yeri de olan mekan 5 adet şubesi ile hizmet veren mekan Mersin’de iftar için mutlaka denenmeli. Tantuniyi Göksel’de yemenizi tavsiye ederiz, bizden söylemesi.

görse+1

Yaprak Tantuni

Mersin’in ünlü tantuni mekanlarından biri de hiç şüphesiz Yaprak Tantuni’dir. Et, yağ ve sinirden arındırılıp geleneksel yöntemle terbiye edilir(süt ile) ve haşlanıp özel baharatlarla kavrulup, ekmek ya da lavaş ile servis edilir. Bu zahmetli aşamaları tek tek uygulayarak ete ayrı bir lezzet katan Yaprak Tantuni, ayrıca Kerebiç adı verilen Mersin’e özgü irmikli içi fıstık dolu tatlıda da oldukça iddialı. Şalgam suyunu anmadan geçmek de olmaz elbette. Mersin’de 3 adet şubesi olan Yaprak Tantuni Mersin’de iftar için mutlaka gidilmesi gereken mekanlar listemizde.

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.