Konya’nın En İyi 5 Pastanesi

Sizler için bu yazımızda Konya pastane’lerini araştırdık. Birbirinden muhteşem bu tadları tadarken bir yandan da yazımıza yorum bırakabilir ve puan verebilirsiniz.

Paşam Pastanesi

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde insanların en çok zaman geçirdikleri yerlerden birisi de pastanelerdir. Paşam Pastanesi ise Nalçacı şubesi ile Konya’da belli bir müşteri kitlesi yakalamış en kaliteli Konya pastane’sidir.

Doğal ürün, tazelik, kalite, hijyen, hepsini bir arada bulabileceğiniz bir pastane olan Paşam Pastanesi işletmecisi Paşa Bey tarafından profesyonel bir anlayışla işletiliyor. Paşam Pastanesinin Konya’da en rağbet gören pastane olmasının sebebi, kaliteden ve doğal ürünlerden ödün vermeden ürünlerini üretmesidir.

Paşam Pastanesine gittiğinizde ballı-bademli dondurmanızı, yaz aylarının vazgeçilmezi limonatanızı, cevizli güllaçınızı ve su böreğinizi yemeden çıkmayın. Dondurmalarında süt tozu kullanan çoğu işletmeye nazaran Paşam Pastanesi dondurmalarını doğal inek sütünden yapmakta.

Paşam Pastanesinde en eleştirilebilecek nokta ise fiyat. Fiyatların diğer pastanelere göre katbekat fazla olması bu işletme için söyleyebileceğim en büyük problemdir.

Adres: Nişantaş Mahallesi, Dr. Mehmet Hulusi Baybal Cd. No:42, 42060 Selçuklu/Konya

Şölen Pastanesi

Konyalıların en uğrak noktalarından bir tanesi de şüphesiz ki Şölen Pastanesi.  Fiyat ve kalite açısında en üst seviye de olan Şölen Pastanesi, profiteröl ve limonatasıyla damaklara bayram yaptırıyor. Fiyatın gayet uygun olduğu Şölen Pastanesi, Konya pastane’leri arasına en iyilerinden.

Ürünlerin sürekli taze olmasıyla birlikte hijyene çok önem veriyorlar. Türkiye’de yiyebileceğiniz en güzel profiterolleri yapan Şölen Pastanesine gittiyseniz, bu lezzeti denemeden çıkmayın.

Adres: Mahallesi, sadrettin, Feritpaşa Caddesi, Anıt, Alanı, Şeyh No:74, 42040 Meram/Konya

Petek Pastanesi

Yıllardır kaliteden ödün vermeden, müşterilerine elit bir hizmet sunan Petek Pastanesi; bol tarçınlı salep içmek için kesinlikle gitmeniz gereken bir mekan.

Doğal salep bulmanın zor olduğu Konya pastane’lerinde, hem güzel servisi hem de doğal salepiyle Petek Pastanesi bir numara.

Yanında taze pasta ve  el yapımı butik çikolataları ise cabası. Çalışanların kaba olması dışında bu pastane her açıdan Konya’da gidilmesi gereken pastaneler arasında.

Adres: Vatan Caddesi Konya No: 10, 42060 Selçuklu/Konya

İstanbul Pastanesi

Dostlarınızla hoş sohbet imkanı bulup, kaliteli pasta ve güzel demlenmiş bir çay içebileceğiniz yer kesinlikle İstanbul Pastanesi.

Zafer meydanında bulunan İstanbul Pastanesinde güzel havalarda dışarıda oturma imkanına sahipsiniz. Konya pastane’leri arasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer İstanbul Pastanesi.

Tek problemin yer bulmak olduğu İstanbul Pastanesi, güler yüzlü personeli, kaliteli ürün ve hizmet açısından hiçbir problem bulunmamakta.

Adres: İhsaniye Mahallesi, Kaleönü Sk 4/A, 42060 Selçuklu/Konya

Fatih Pastanesi

Sabahları işe veya okula giderken fırından yeni çıkmış poğaça veya simit için Fatih Pastanesine gitmelisiniz. Konya’nın en eski pastanelerinden birisi olma özelliğine sahip Fatih Pastanesi, yıllardır aynı ustaların değişmeyen lezzetlerini bulabileceğiniz bir mekan.

Alman pastası, çay ve limonatası da gayet iyi olan Fatih Pastanesinin fiyatları diğer pastanelere göre gayet uygun. Geniş bir arka bahçesi olan Fatih Pastanesi kaliteli ve hijyenik ürünleri en uygun fiyata bulabileceğiniz bir Konya pastane’si.

Adres: İhsaniye Mahallesi, Sultan Cem Cd. 11/A, 42060 Selçuklu/Konya

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.