Konya’nın En İyi 5 Pastanesi

1. Paşam Pastanesi

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde insanların en çok zaman geçirdikleri yerlerden birisi de pastanelerdir. Paşam pastanesi ise Nalçacı şubesi ile Konya’da belli bir müşteri kitlesi yakalamış Konya’nın en kaliteli pastanesidir. Doğal ürün, tazelik, kalite, hijyen, hepsini bir arada bulabileceğiniz bir pastane olan paşa pastenesi işletmecisi Paşa Bey tarafından profesyonel bir anlayışla işletiliyor. Paşam pastahanenin Konya’da en rağbet gören pastane olmasının sebebi, kaliteden ve doğal ürünlerden ödün vermeden ürünlerini üretmesidir.

Paşam Pastanesi
Paşam Pastanesi

Paşam pastanesi gittiğinizde ballı-bademli dondurmanızı, yaz aylarının vazgeçilmezi limonatanızı, cevizli güllaçı ve su böreğini yemeden çıkmayın. Dondurmalarında süt tozu kullanan çoğu işletmeye nazaran Paşam pastanesi dondurmalarını doğal inek sütünden yapmakta. Paşam pastahanesinden en eleştirilebilecek nokta ise fiyat. Fiyatların diğer pastanelere göre katbekat fazla olması bu işletme için söylebileceğim en büyük problem olabilir.

Adres: Nişantaş Mah. Rauf Denktaş Cad. No:11/A, Selçuklu, Konya

2. Şölen Pastanesi

Konyalıların en uğrak noktalarından bir tanesi de şüphesizki Şölen pastanesi.  Fiyat ve kalite açısında en üst seviye de olan Şölen pastanesi, profiteröl ve limonatasıyla damaklara bayram yaptırıyor. Fiyatın gayet uygun olduğu Şölen pastanesi yemek sepetiyle yaptığı anlaşmayla tüm Konya’dan internet üzerinde sipariş alıp, gönderebiliyor.

Şölen Pastanesi
Şölen Pastanesi

Ürünlerin sürekli taze olmasıyla birlikte hijyene çok önem veriyorlar. Türkiye’de yiyebileceğiniz en güzel profiterollerden olan Şölen pastanesi gittiyseniz, bu lezzeti denemeden çıkmayın.

Adres: Anıt Alanı Feritpaşa Caddesi No: 74 Meram / KONYA

3. Petek Pastanesi

Yıllardır kaliteden ödün vermeden, müşterilerine elit bir hizmet sunan Petek pastanesi; bol tarçınlı salep içmek için kesinlikle gitmeniz gereken bir mekan. Doğal salep bulmanın zor olduğu Konya’da, hem güzel servisi hem de doğal salepiyle Petek pastanesi 1.numara.

Petek Pastanesi
Petek Pastanesi

Yanında taze pasta ve  el yapımı butik çikolataları ise cabası.  Çalışanların kaba olması dışında bu pastane her açıdan Konya’da gidilmesi gereken pastaneler arasında.

Adres: Vatan Cad. (Selçuklu), Konya, Türkiye

4. İstanbul Pastanesi

Dostlarınızla hoş sohbet imkanı bulup, kaliteli pasta ve güzel demlenmiş bir çay içebileceğiniz yer kesinlikle İstanbul pastanesi. Zafer meydanında bulunan İstanbul pastanesinde güzel havalarda dışarda oturma imkanına sahipsiniz. İstanbul pastanesinde baklava üzerinde dondurma ile servis edildi.

İstanbul Pastanesi
İstanbul Pastanesi

Tek problemin yer bulmak olduğu İstanbul pastanesi, güler yüzlü personeli, kaliteli ürün ve hizmet açısından hiçbir problem bulunmamakta.

Adres: Beyhekim Mh Kaleönü Sk No: 4/A Selçuklu, Konya, Konya 42060

5. Fatih Pastanesi

Sabahları işe veya okula giderken fırından yeni çıkmış poğaça veya simit için Fatih pastanesine gitmelisiniz. Konya’nın en eski pastanelerinden birisi olma özelliğine sahip Fatih pastanesi, yıllardır aynı ustaların değişmeyen lezzetlerini bulabileceğiniz bir mekan.

Fatih Pastanesi
Fatih Pastanesi

Alman pastası, çay ve limonatası da gayet iyi olan Fatih pastanesinin fiyatları diğer pastanelere göre gayet uygun. Geniş bir arkabahçesi olan Fatih pastanesi kaliteli ve hijyenik ürünleri Konya’da en uygun fiyata bulabileceğiniz bir pastane.

Adres: Konya, Beyazıt, 42040 Selçuklu/Konya

Yoruma kapalı.