Konya’nın En İyi 5 Kahvaltı Mekanı

Türkiye’nin en kalabalık yedinci şehri ve yüz ölçümü olarak en büyük şehri olan Konya, zengin mutfağı ile de Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden.

Kültür turizminin en çok yapıldığı illerden olan Konya, zengin mutfağını yerli ve yabancı turistlere başarılı bir şekilde sunmakta. Bugün sizlere Konya’da kahvaltı mekanlarını tanıtmakla beraber Konya’ya has olan küflü tulum peynirinden de bahsedeceğiz.

Japon Kyoto Parkı

Konya, Uzakdoğu ülkelerinden yoğun bir şekilde turist çekmekle birlikte, Uzakdoğu ülkeleriyle dostane bir ilişki de yürütülmektedir. Konya’nın kardeş şehirlerinden birisi olan Japonya’nın Kyoto şehriyle ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla Japonya’nın mimari yapısının benzeri, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya’da park ve restoran olarak inşa ettirilmiştir.

Kahvaltı ve ana yemek seçenekleri bulunan Japon parkına kahvaltı yapmak için gittik. Haftaiçi 08.30-12:00 arası kahvaltı tabağı, haftasonu 08.30-13.30 arası açık büfe kahvaltı keyfi yapma şansınız bulunmakta.

Japon mimarisinin eşsiz güzelliği içinde, ailenizle ve dostlarınızla Konya’da kahvaltı keyfi yapmak istiyorsanız Japon parkını öneririz. Arabanızı park etme sıkıntısı yaşamayacağınız bu mekanda, hafta sonları gittiğinizde yoğunlukla karşılaşsanız da yer bulmakta sıkıntı yaşamazsınız.

Adres: Kosova Mahallesi, Veysel Karani Cad. 131/A, 42250 Merkez/Selçuklu/Konya

HazBahçe

Hazret-i Mevlana Celaleddin Rumi’nin bulunmaktan zevk aldığı yer olan Konya’nın Meram ilçesinde bulunan Hazbahçe, müşterilerine eşsiz bir şekilde hizmet vermekte.

Hazbahçe yemyeşil bahçesi, restoran kısmı ve yer sofralarının bulunduğu odalar ile müşterilerine Konya’da kahvaltı hizmet vermekte.

Serpme köy kahvaltısını, Meram’ın temiz havasını ciğerlerinize çekerken, yer sofralarının olduğu ve insanı mistik bir havaya bürüyen odalarda yapabilirsiniz. Verdiğiniz ücret biraz tuzlu olsa da bu eşsiz ortamda yaptığınız kahvaltıya değiyor.

Adres: Lalebahçe Mahallesi, Hatip Cad. No:304, 42140 Meram/Konya

Medcezir Kahvaltı Konağı

Mevlana Müzesine giden yol üzerinde bulunan Eski Konya evlerinin içinde bulunan bir mekan olan Medcezir kahvaltıya Mevlana Müzesine gitmeden önce uğrayıp kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Konya’da kahvaltı yapılabilecek Medcezir, 300 kişi kapasiteli olup Konya, Van, Erzurum ve Antalya yörelere has kahvaltı lezzetleri sunmakta. İncir reçeli ve dana kavurmayı denemenizi kesinlikle öneririm.

Adres: Aziziye Mahallesi, No:, Sokullu Mehmet Paşa Sk. 10 A, 42050 Karatay/Konya

Yörük Obası

Meram deresinin kenarında bulunan Konya’ya has lezzetleri tadabileceğiniz bir mekan olan Yörük Obası’nda ruhunuzu dinlendirip muhteşem bir manzara eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Peynirli ıspanaklı sac böreği veya Konya’ya has su böreğinin yanında yayık ayranla afiyetle kahvaltınızı yapabilirsiniz. Fiyatların biraz pahalı olması dışında her şeyin güzel olduğu bu mekanda ailenizle süper bir Konya’da kahvaltı yapabilirsiniz.

Adres: Yorgancı Mahallesi, 42090 Meram/Konya

Kule Sini Restaurant

Konya’da bulunan Kule Site adlı alışveriş merkezinin 42’inci katından bulunan restoranda muhteşem Konya manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz. 360 derece dönen Kule Sini Restoran, Konya’da kahvaltı yaparken her yeri 360 derece görmenizi sağlıyor.

Hafta sonları brunch ve serpme kahvaltı yapma imkanınız bulunan kule sini restoran kötü hava şartlarında pek tercih edilmiyor. Çalışanlarının profesyonel ve sıcakkanlı olmaları bu mekanı ayrı kılan bir özellik olarak da göze çarpıyor.

Fiyat ve kaliteyi karşılaştırdığımda performans olarak üst seviye de olan Kule Sini Restoranda arkadaşlarınızla güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Adres: Musalla Bağları Mahallesi, Kule Cad. Kule Plaza D:37-39, 42060 Selçuklu/Konya

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.