Konya’nın En İyi 5 Kahvaltı Mekanı

Konya’da Nerede Kahvaltı Yapılır?

Türkiye’nin en kalabalık yedinci şehri ve yüzölçümü olarak en büyük şehri olan Konya, zengin mutfağı ile de Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden.  Kültür turizminin en çok yapıldığı illerden olan Konya, zengin mutfağını yerli ve yabancı turistlere başarılı bir şekilde sunmakta. Bugün sizlere Konya’da kahvaltı mekanlarını tanıtmakla beraber Konya’ya has olan küflü tulum peynirinden de bahsedeceğim.

1. Japon Kyoto Parkı

Konya Uzakdoğu ülkelerinden yoğun bir şekilde turist çekmekle birlikte, Uzakdoğu ülkeleriyle dostane bir ilişki de yürütülmektedir. Konya’nın kardeş şehirlerinden birisi olan Japonya’nın Kyoto şehriyle kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla Japonya’nın mimari yapısının benzeri, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya’da park ve restoran olarak inşa ettirilmiştir.

Kyoto Parkı
Kyoto Parkı

Kahvaltı ve Ana yemek seçenekleri bulunan Japon parkına kahvaltı yapmak için gittim. Haftaiçi 8.30-12 arası Kahvaltı tabağı, Haftasonu 8.30-13.30 arası açık büfe kahvaltı keyfi yapma şansınız bulunmakta.

Kyoto Kahvaltı
Kyoto Kahvaltı

Japon mimarisinin eşsiz güzelliği içinde, ailenizle ve dostlarınızla keyifli bir kahvaltı keyfi yapmak istiyorsanız ben ilk başta Japon parkını öneririm. Arabanızı park etme sıkıntısı yaşamayacağınız bu mekanda, hafta sonları gittiğinizde yoğunlukla karşılaşsanız da yer bulmakta sıkıntı yaşamazsınız.

Adres: Kosova Mah. Veysel Karani Cad. No:131/A, Konya

2. HazBahçe

Hazret-i Mevlana Celaleddin Rumi’nin bulunmaktan zevk aldığı yer olan Konya’nın Meram ilçesinde bulunan Hazbahçe, müşterilerine eşsiz bir şekilde hizmet vermekte.  Hazbahçe yemyeşil bahçesi, restoran kısmı ve yer sofralarının bulunduğu odalar ile müşterilerine hizmet vermekte.

Hazbahçe
Hazbahçe

Serpme köy kahvaltısını, Meram’ın temiz havasını ciğerlerinize çekerken, yer sofralarının olduğu ve insanı mistik bir havaya bürüyen odalarda yapabilirsiniz. Verdiğiniz ücret biraz tuzlu olsa da bu eşsiz ortamda yaptığınız kahvaltıya değiyor.

3. Medcezir Kahvaltı Konağı

Mevlana Müzesine giden yol üzerinde bulunan Eski Konya evlerinin içinde bulunan bir mekan olan Medcezir kahvaltıya Mevlana Müzesine gitmeden önce uğrayıp kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Medcezir
Medcezir Kahvaltı Konağı

300 kişi kapasitesi olan Medcezir kahvaltı da, Konya, Van, Erzurum ve Antalya yörelere has kahvaltı lezzetleri sunmakta. İncir reçeli ve Dana kavurmayı denemenizi kesinlikle öneririm.

Adres: Mevlana Karşısı Restore Evler (Mevlana), 42010 Konya

4. Yörükobası

Meram deresinin kenarında bulunan Konya’ya has lezzetleri tadabileceğiniz bir mekan olan yörükobasın da ruhunuzu dinlendirip muhteşem bir manzara eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Yörükobası
Yörükobası

Peynirli ıspanaklı sac böreği veya Konya’ya has su böreğinin yanında yayık ayranla afiyetle kahvaltınızı yapabilirsiniz.  Fiyatların biraz pahalı olması dışında her şeyin güzel olduğu bu mekanda ailenizle süper bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Adres: Yorgancı Mah. Yıldız Köşkü Sok. No: 1/A, Meram, Konya

5. Kulesini Restaurant

Konya’da bulunan Kule-Site adlı alışveriş merkezinin 42’inci katından bulunan restoranda muhteşem Konya manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz. 360 derece dönen kulesini restoran, Konya’yı kahvaltı yaparken 360 derece görmenizi sağlıyor.

Kulesini Kahvaltı
Kulesini Kahvaltı

Hafta sonları brunch ve serpme kahvaltı yapma imkanınız bulunan kule sini restoran kötü hava şartlarında pek tercih edilmiyor. Çalışanlarının profesyonel ve sıcakkanlı olmaları bu mekanı ayrı kılan bir özellik olarak da göze çarpıyor. Fiyat ve kaliteyi karşılaştırdığımda performans olarak üst seviye de olan kule sini restoranda arkadaşlarınızla güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Adres: Kule Plaza 41-42 Kat (Nalçacı Caddesi), Selçuklu/KONYA

Yoruma kapalı.