Konya’nın En İyi 5 Çorbacısı

Konya’nın En İyi Çorbacıları!

Konya’da etliekmek, fırın kebabı gibi mekanlar sürekli ön planda olsa da; çok iyi çorbacılar da bulunmakta. Sabahın erken saatlerinde insanların bir şeyler yemek ve içmek için uğrak noktası olan çorbacılar; Konya’da da müşteri potansiyeline sahip.

1. Zemzem Çorba

Konya’da çorba severlerin ilk uğradığı yer Zemzem çorbacısıdır. 16 çeşit çorbayla müşterilerine hizmet veren Zemzem çorbanın ilginç bir özelliği bulunmakta. Zemzem çorbada çorbalar zemzem suyuyla yapılmakta. Bu ilginç ayrıntı çoğu müşterinin dikkatini çekmekte. Beşyol şubesi 24 saate yakın açık olan zemzem çorba da birbirinden lezzetli çorbalar tatma şansınız var.

Zemzem Çorba
Zemzem Çorba

Zemzem çorba, arabaşı çorbası, çerkez çorba, paça çorba, tuzlama çorba, karışık çorba, bamya çorba, bulamaç çorba, beyin çorba, damar çorba, işkembe çorba, domates çorba, ezogelin çorba, mercimek çorba, yayla çorba, mantar çorba sunumlarıyla zengin bir çorba menüsüne sahiptir. Zemzem çorbada iyi yapılan arabaşı çorbasını herkese öneririm. Çorbanın yanında söğüş ve ezme ikram ediliyor.  Sabahın ilk saatlerinde yer bulmakta sıkıntı yaşayabileceğiniz Zemzem çorbada günün diğer saatlerinde kolayca çorbanızı içebilirsiniz. Fiyat olarak biraz tuzlu olan bu mekanda şunu söyleyebilirim paranızın hakkını alıyorsunuz.

İLETİŞİM: Ulaş Baba Cad. Medrese Mah. Mustafa Kaya İş Merkezi altı 24/C Selçuklu / KONYA Tel: ( +90 0332 ) 236 72 02

2. Zeze Çorba

Zeze çorba güleryüzlü işletme müdürü, samimi çalışanlarıyla çok sıcak bir ortama sahip. Konya’nın en işlek caddelerinden biri olan Nalçacı caddesi üzerinde bulunana Zeze çorbada birçok çeşit çorba bulunmakta.

Zeze Çorba
Zeze Çorba

Arabınızı park etme konusunda sıkıntı yaşasanızda bu lezzeti tatmak için arabınızı uzağa park etsenizde yürümenize deyiyor. Sabaha karşı bol sarımsaklı  işkembe çorbası ve mis gibi has tereyağ kokan mercimek çorbası ise Türkiye’de en iyilerdendir.

Adres: 19/F Nalçacı Cad., Konya, Türkiye

3. Has Paça Çorba

Sloganları her derde deva olan has paça çorba, gerçekten çorbalarıyla midemizin devası oluyor. İsminde de anlaşılacağı üzere paça çorbası çok çok iyi. Seçtiğiniz çorbanın yanında küçük porsiyonlarda diğer çorbalardan da tatma imkanınız olan bu mekanda 8 çeşide yakın meze ikram edilmekte.

Has Paça Çorba
Has Paça Çorba

Tırnak pide ve tandır ekmeği ile servis edilen çorbaların hepsinde kemiğin haşlanmasından sonra çıkan kemik suyundan yapılmakta. Çorbadan sonra çay eşliğinde irmik helvası yemeyi de unutmayın.

4. Efe Çorba

22 çeşit çorbasıyla Konya’nın eski bedesten çarşısının yakınında olan bu mekanda çorba serbisi sabah saatlerinde başlayıp saat 15.00’a kadar sürüyor.

Efe Çorbacısı
Efe Çorbacısı

Daha çok esnaflara hizmet veren bu çorbacıda paket servis imkanı da mevcut.  Hasan-Ender Özeskiciler tarafından işletilen bu mekanda sıcak ve samimi bir ortam mevcut.

Adres: Piri Mehmet Paşa mh. Mimar sinan sk. no:28/A KONYA

5. Karbeyaz Çorbacısı

Konya’da eski garaja yakın olan bu mekanda en az 10 çeşit çorba bulunmakta. Arabaşı çorbası meşhur olan bu çorbacıda sabah namazından sonra yer bulamıyorsunuz.

Karbeyaz Çorbacısı
Karbeyaz Çorbacısı

Bu mekanda siyasilerle karşılaşmanızda mümkün. Çorbanın yanısıra sulu yemek alternatifi de bulunan bu mekan tüm damaklara hitap etmekte. Fiyat olarak diğer çorbacılara nazaran daha uygun olan Karbeyaz Çorba 3 kuşaktır müşterilerine hizmet vermekte.

Adres: Karaman Cad. Hakimiyet sk. No:6

Yoruma kapalı.