Konya’nın En İyi 5 Çorbacısı

Konya’da etliekmek, fırın kebabı gibi mekanlar sürekli ön planda olsa da; Konya’da çok iyi çorbacılar da bulunmakta. Sabahın erken saatlerinde insanların bir şeyler yemek ve içmek için uğrak noktası olan çorbacılar; Konya’da da müşteri potansiyeline sahip.

Gurme Gözüyle olarak ta bizde sizin için Konya’nın en iyi 5 çorbacısı yazısını ele aldık. Birbirinden leziz bu çorbaları tadarken bir yandan da yazımıza yorum bırakabilir ve puan verebilirsiniz.

Zemzem Çorba

Konya’da çorba severlerin ilk uğradığı yer Zemzem çorbacısıdır. 16 çeşit çorbayla müşterilerine hizmet veren Zemzem çorbanın ilginç bir özelliği bulunmakta. Zemzem çorbada çorbalar zemzem suyuyla yapılmakta. Bu ilginç ayrıntı çoğu müşterinin dikkatini çekmekte.

Beşyol şubesi 24 saate yakın açık olan zemzem çorba da birbirinden lezzetli çorbalar tatma şansınız var.

Konya’nın en iyi 5 çorbacısı’ndan biri olmayı fazlasıyla hak eden Zemzem çorba, arabaşı çorbası, çerkez çorba, paça çorba, tuzlama çorba, karışık çorba, bamya çorba, bulamaç çorba, beyin çorba, damar çorba, işkembe çorba, domates çorba, ezogelin çorba, mercimek çorba, yayla çorba, mantar çorba sunumlarıyla zengin bir çorba menüsüne sahiptir. Zemzem çorbada iyi yapılan arabaşı çorbasını herkese öneririm.

Çorbanın yanında söğüş ve ezme ikram ediliyor. Sabahın ilk saatlerinde yer bulmakta sıkıntı yaşayabileceğiniz Zemzem çorbada günün diğer saatlerinde kolayca çorbanızı içebilirsiniz. Fiyat olarak biraz tuzlu olan bu mekanda şunu söyleyebilirim paranızın hakkını alıyorsunuz.

Adres: Medrese Mh., Ulaşbaba Cd. No:24, 42030 Selçuklu/Konya

Zeze Çorba

Konya’nın en iyi 5 çorbacısı listesinde yer bulan Zeze çorba güler yüzlü işletme müdürü, samimi çalışanlarıyla çok sıcak bir ortama sahip. Konya’nın en işlek caddelerinden biri olan Nalçacı caddesi üzerinde bulunana Zeze çorbada birçok çeşit çorba bulunmakta.

Arabınızı park etme konusunda sıkıntı yaşasanız da bu lezzeti tatmak için arabınızı uzağa park etseniz de yürümenize değiyor. Sabaha karşı bol sarımsaklı  işkembe çorbası ve mis gibi has tereyağ kokan mercimek çorbası ise Türkiye’de en iyilerdendir.

Adres: Nalçacı Cad. Yenişehir Mh. Tanyeli Apt. Altı No: 19/F, Nalçacı Caddesi, 42080 Selçuklu/Konya

Has Paça Çorba

Sloganları her derde deva olan Konya’nın en iyi 5 çorbacısı‘ndan Has Paça çorba, gerçekten çorbalarıyla midemizin devası oluyor. İsminde de anlaşılacağı üzere paça çorbası çok çok iyi. Seçtiğiniz çorbanın yanında küçük porsiyonlarda diğer çorbalardan da tatma imkanınız olan bu mekanda 8 çeşide yakın meze ikram edilmekte.

Tırnak pide ve tandır ekmeği ile servis edilen çorbaların hepsinde kemiğin haşlanmasından sonra çıkan kemik suyundan yapılmakta. Çorbadan sonra çay eşliğinde irmik helvası yemeyi de unutmayın.

Adres: Medrese, Ulaşbaba Cd. 15-17, 42060 Selçuklu/Konya

Efe Çorba

22 çeşit çorbasıyla Konya’nın eski bedesten çarşısının yakınında olan bu mekanda çorba servisi sabah saatlerinde başlayıp saat 15:00’a kadar sürüyor.

Daha çok esnaflara hizmet veren bu çorbacıda paket servis imkanı da mevcut. Hasan-Ender Özeskiciler tarafından işletilen bu mekanda sıcak ve samimi bir ortam mevcut. Konya’nın en iyi 5 çorbacısı içerisinde Efe çorba’da yerini alıyor.

Adres: Aziziye Mahallesi, Mimar Sinan Sk. No:29, 42030 Karatay/Konya

Karbeyaz Çorbacısı

Konya’da eski garaja yakın olan bu mekanda en az 10 çeşit çorba bulunmakta. Arabaşı çorbası meşhur olan bu çorbacıda sabah namazından sonra yer bulamıyorsunuz.

Konya’nın en iyi 5 çorbacısı’ndan biri olan bu mekanda siyasilerle karşılaşmanızda mümkün. Çorbanın yanı sıra sulu yemek alternatifi de bulunan bu mekan tüm damaklara hitap etmekte. Fiyat olarak diğer çorbacılara nazaran daha uygun olan Karbeyaz çorba 3 kuşaktır müşterilerine hizmet vermekte.

Adres: Şükran Mahallesi, Hakimiyet Sk. No:6, 42040 Meram/Konya

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.