Konyalı Tiritçi Mithat

“tirit sevgi kadar yararlı”

Konya’da mevlana caddesinde şifa restorandan sağa dönünce arada bir yerlerde kalan dünyanın en müthiş tiridini yapan lokantadır.
En güzel yemekleri istediğiniz her yerde bulabilirsiniz, özellikle Ankara ve İstanbul’da. Ancak bu tiridi bırakın Ankara ve İstanbul’da bulmayı, dünyada başka bir yerde bulmak mümkün değil denilebilir rahatlıkla. Tiridin yanında zerde tatlısı tercih edilmelidir. Hatta mekandaki sloganlardan biri de,

“tiridin gideri zerde, devadır her derde” gibi bir şeydir. Konya’ya gidiyorsanız mutlaka bu tiridi deneyin.

İçerisi 6 masa alacak alt kat ve 4 masa alan üst kattan oluşuyor. Dışarıda açık havada ise 5 masası daha var. Burada çoğunlukla biraz sıra beklemek zorundasınız ama yedikleriniz buna değecektir.

Burada sadece Tirit olduğu için size porsiyon sorarlar. Duvardaki levhada tiridin yanında havuç suyu sonrasında ise zerde gider yazar.

Mithat bu işi iyi biliyor. Tirit için kullanılan et kuzunun ön budundan ve sinirleri ayıklandıktan sonra satırla kıyma haline getiriliyor. Pide üzerine et suyu ve yoğurt eklenerek fırında kiremit bir güveçte pişirilir ve Domates ve yeşil biber ve en sonunda ise bolca maydanozla hazırlanıp üstüne tereyağ eklenerek servis edilir. Ülkemizde her yörede farklı köfte çeşitleri olsa da bu lezzet çok başka ne zaman giderseniz gidin aynı lezzet aynı şekilde sizi beklemektedir. Bu lezzet hiçbir şeye benzemez ve hiç değişmez. 

tiritçimithat2

Telefon: 0332 350 72 98

Yoruma kapalı.