Konya’da İftar Yapılacak En İyi Yerler

Ramazan denilince akla ilk gelen şehirlerden biridir Konya. Konya’nın esrarengiz atmosferi ve erenler şehri olma özelliği Ramazan ayının farklılığını daha fazla hissettirir insana. Bu yazımızda Konya’da iftar yapmak isteyenlere tavsiye ettiğimiz yerleri ele aldık.

Somatçı Fihi Ma Fih Sofrası

Konya’da bulunan birbirinden lezzetli sofraların kurulduğu mekanların başında Somatçı Fihi Ma Fih Sofrası gelmektedir. Bu özel mekan Selçuklu döneminin izlerini taşıyan dekorasyonu, otantik atmosferi ve bahçesinin yaz akşamlarında ferahlatıcı etkisi ile gelen misafirlerinin keyifli zaman geçirmesini sağlamaktadır.

Ramazan ayında Konya’da iftar yapmak için özel hazırlanmış beş ayrı menü bulunmaktadır. Bu mekanın en çok tercih edilen yemeklerinin başında Sebzeli Kuzu İncik gelmektedir.

Konya’da iftar vaktini keyif ve huzur içinde geçirmek istiyorsanız rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Adres: Aziziye Mahallesi, Celal Sk. No:39, 42030 Karatay/Konya

Konya Mevlevi Sofrası

Mübarek Ramazan ayı iftar saatinde büyük ve ilahi bir zat olan Mevlana’nın müzesine karşı teras keyfi yaparak geçirmek için en uygun mekan Konya Mevlevi Sofrası’dır.

Konya’da iftar etme planı olanların uğramak isteyecekleri işletme, üç Konya evinden oluşmaktadır. Restoran odalar halinde bölümlere ayrılarak Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinden izler taşımaktadır.

Ramazan ayı iftar menülerinde birbirinden lezzetli yemeklerin sunumu yine aynı otantik bir atmosfer ile yapılmaktadır. Burada en çok Konya’ya özel olan Patlıcan Orta yemeği tercih edilmektedir.

Adres: Aziziye Mahallesi, 42030 Karatay/Konya

Roof Restoran

Özel ve keyifli bir Konya’da iftar yemeği geçirmek için en ideal mekanlardan birisi de Roof Restoran’dır.

Dedeman otelinin en üst katında bulunan, manzarası ve dekorasyonun şıklığı ile lezzetli yemekleri misafirlerinin zevkine sunan Roof Restoran Ramazan ayı süresince iftar menüleri ile hizmet vermektedir.

Menüde bulunan bütün yemekler son derece lezzetli olmakla beraber en çok tercih edilen Osmanlı Mutfağı’ndan seçmeler olmaktadır.

Adres: Esenler Mahallesi, Esenler Mh. Sille Yolu Cd. Dedeman Konya Hotel, 42080 Selçuklu/Konya

Lokmahane

Konya’ya özgü seçkin mekanlardan biri olan Lokmahane Konya şehrine özgü yemekleri ile Ramazan ayı süresince özel menüleri ve otantik ortamı ile hizmet vermekte.

Keyifli bir Konya’da iftar zamanı geçirmek için tercih edilecek mekanlar arasında bulunmaktadır. Özellikle Tarhun çorbası ve bütümet yemeği seçkin lezzetlerindendir.

Adres: Aziziye Mahallesi, Mengüc Cd. No:49, 42050 Karatay/Konya

Konak Konya Mutfağı

Konak Konya Mutfağı’nda yıllardır süregelen ve gelen misafirlerin bir daha gelmek için istek duydukları nadir mekanlardandır.

Konak Konya Mutfağı Bamya çorbası ve özellikle Konya’ya gelip bıçak arası yemeden gitmek istemeyenlerin mutlaka uğraması gereken bir mekandır.

Bu mekan Ramazan ayı boyunca birbirinden lezzetli çorba, yemek ve tatlıları ile misafirlerine eski bir konağın restore edilmiş otantik ortamında huzurlu bir hizmet vermektedir.

Konya’da iftar planı olanların uğraması gereken bir noktadır.

Adres: Akçeşme Mahallesi, Merzifon Sk. No:5, 42020 Karatay/Konya

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.