Kayseri’de İftar Yapılacak En İyi Yerler

Ağırlıklı olarak hamur işi diye tabir edilen yemek türüne ev sahipliği yapar Kayseri mutfağı. Genel olarak mantı çeşitleri, pastırma, sucuk, yaprak sarma, kete ve yahni kayserinin geleneksel yemekleridir. “Bir kaşığa 40 mantı tanesi sığacak” efsanesi de mantı çorbası içindir. O kadar ufak olmalıdır taneler. Şimdi bu bulunmaz lezzetler için Kayseri’de iftar mekanlarına bakabilirsiniz.

24818

Alamet-i Farika

Tarihi bir bina, muhteşem bir restorasyon, lezzetler mükemmel. Kayseri’ye ait tatların birleşme noktası adeta. Önden börek aşı çorbası, ortaya yağlama, ardından çökertme kebabı. Dilerseniz Kayseri tabağı, çentik kebabı, Şerife Hanım mantısı ve paşa tatlısı. Kahve sunumu, kahve fincanının şıklığıyla tam bir keyfe dönüşüyor. Kayseri’de iftar yapmak için çok güzel bir seçim Alamet-i Farika.

Adres: Tacettin Veli Mahallesi, Deliklitaş Caddesi, No:8/1, Melikgazi.

1

Bağdat Pöç & Tandır

Halk arasında kuyruk sokumuna verilen ad; pöç. Aynı zamanda yöresel bir yemek. Taş fırında, odun ateşinde pişirilen yanında bademli pilavla servis ediliyor. Lokum gibi pişmiş ve kemiğinden sıyrılan et parçaları dağılıyor anında. Yanında yayık ayranı da istemeyi unutmayın. Kayseri’de iftar geçirecekseniz bu lezzeti mutlaka tatmalısınız.

Adres: Keçikapı Mahallesi, Vatan Caddesi, No:34/B

43765329_zzKllZj8TgE4trcodMOV1enlLE69SYczdAxZEMN1_lI

Adem Baba Kebap Salonu

Kayseri’de iftar için diğer adres, yılların vazgeçilmez kebapçısı Adem Baba. Sac kebap ve kadayıfıyla gönüllerde yer etmiş bir mekan. soslu ekmeği de bunların yanında bir alternatif. Özellikle iftardan sonra tatlı bir sohbet istiyorsanız kaymaklı, fıstıklı, tahinli ya da sade kadayıfınızı da söyleyebilirsiniz.

Adres: Kiçikapı Mahallesi, Vatan Caddesi, No:32/B, Kayseri

832220127

Saray Çiftliği

Güler yüz, lezzet ve uygun fiyatlar. Yemeklerin hemen yanınızdaki açık mutfakta hazırlanıyor olması aklınızdaki hijyen endişelerine son veriyor. Kayseri’de nerede mantı yenir, nerede zeytinyağlı yenir sorularına 6 yıldır güzel cevaplar verme gayreti içinde olan mekanı Kayseri’de iftar geçirecekseniz denemelisiniz. Yöresel yemeklerin yanı sıra kahvaltısıyla da kalitesini ortaya koyuyor. Vejetaryenler için de menülerinde ayrı seçenekler bulunuyor.

Adres: Sultanhamam Caddesi, No:6/B Melikgazi

1 (2)

İnci Hanımın Sofrası

Kayseri kara yolundan gelişte ilk karşılayan tesis olması dolayısıyla, yöresel ve güzel yemeklerle hoş geldin diyor misafirlerine. Temiz ve nezih bir ortam. Kayseri’de iftar için mekan arayanlara önerilir.

Adres: Ankara yolu 27. Km Kocasinan/Kayseri

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.