İzmir’de İftar Yapılacak En İyi Mekanlar

Ramazan ayı geldi ve tabii ki nerede iftar yapmalı, misafirleri nereye götürmeli soruları da canlandı. İzmir’de İftar için en iyi 5 iftar mekanını inceledik.

lamiagorsel3295__1_525-277

Lamia Gemisi

Lamia Gemisi, Ramazan ayı süresince İzmir’de İftar geçirmek isteyen ziyaretçilerini İzmir körfezinde inanılmaz bir deniz ve gün batımı manzarası ile ağırlıyor. Huzurlu bir yemek ve deniz esintisi eşliği için tercih edilebilecek bu mekan iftar yemeği olarak özel menüler sunuyor. İftardan önce Pasaport İskelesi yakınından açılan gemi bir buçuk saat boyunca körfezde turluyor.

Telefon: 0232 484 84 41

naci deniz 2(1)

Naci Usta

Naci Usta deneyimi ve ismi ile İzmir’in değişmeyen yüzlerinden birisi. Ürün çeşitliliği ve lezzeti ile müdavimleri olan bu mekan, Ramazan boyunca da İzmir’de İftar yapacaklara Narlıdere’de hizmet vermeye devam ediyor. Hem açık hem kapalı alanı ile her türlü seçeneği sunan mekan yüzlerce kişiyi aynı anda ağırlayabilmektedir.

Telefon: 0232 239 41 01

46246968

Balçova Termal Tesisleri

Balçova Termal Tesisleri geleneksel olarak ziyaretçilerini açık büfe iftar düzeni ile ağırlamaktadır. Bu seneki iftar düzenlemesinde bahçesini de açan mekan açık havada ve kuş sesleri ile canlı fasıl dinletisi de sunuyor. Üstelik bir diğer yenilik de, isteyenlerin fiks menü tercih edebilmesi. İzmir’de İftar için uğranabilecek bir mekan.

Telefon: 0232 259 01 02

swissotel-ankara-0

Swissotel

İzmir’deki Swissotel Grand Efes, Ramazan ayı süresince her iftarda geleneksel yemekler ile açık büfe iftar yemeği sunuyor. İzmir’de İftar için farklı bir konsept olan mekanda taze meyve suları ve meşrubat gibi geleneksel Türk içeceklerinin de yer verildiği sofralar kuruluyor. Otelde kalanlar için odaya servis edilen özel sahur menüsü ile de hizmeti bir adım öteye taşıyor mekan. Pide, boza, leblebi ve daha pek çok lezzete hazır olun.

Telefon: 0232 414 52 12

031

Köşebaşı

Köşebaşı, İzmir’e güney tatlarını getirmektedir. Özellikle Adana ve Tarsus mutfağından yemek isteyenler Köşebaşı’nın hazırladığı iftar menülerini mutlaka denemeli. Hem Balçova’da hem de Bostanlı’da şubeleri olan mekan iftar sofralarında geleneksel kahvaltılıklardan kendilerine özel tatlara kadar her şeyi sunuyor. İzmir’de İftar için bulunacaksanız özellikle Toros salatası, Gavurdağı ve Ispanaklı pide tadılmalı.

Telefon: 0232 278 28 06

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.