İzmir Çandarlı’da Balık Nerede Yenir?

Çandarlı Uğur Balık Lokantası

Evet bu sorumuzun mis gibi bir cevabı var!

İzmir Çandarlı ‘da mis gibi balık kokusu vaaarrr! Çandarlı’nın çarşısında, daimi pazarın içinden geçip, tarihi çeşmeden su içtikten sonra artık burnunuzun sizi yönlendirmesine izin verin.

İzmir Çandarlı ‘da balık yemek istiyorsanız, o müthiş balık kokusunun peşine takılıp gidin. Izgarada balık pişirilirken çıkan o güzel cızırtı ve balığın lezzetinin size “daha önce hiç balık yememişim” dedirteceğine emin olabilirsiniz. Burnunuzun sizi götürdüğü yere sizi temin ederim yüreğiniz de onay verecek.

Balık Kokusu Nereden Geliyor?

Evet bahse konu muhteşem balık kokusunun geldiği yer İzmir Çandarlı ‘da bulunan Uğur Balık Lokantası‘nın ta kendisi. Burnunuzun ucunda nefis balık kokusuyla koşa koşa Uğur Balık Lokantası’na geldiniz.

Sürpriz olmasın diye söylüyorum Uğur Balık Lokantası’nda balık yok. Haydaaa, demeyin. Şaka yapmıyorum. İstediğiniz balığı dışarıdan alıp getiriyorsunuz, onlar pişiriyorlar. Bu yüzden çok acıktıysanız balığınızı da yanınıza alın ve öyle gidin. Tamam balık garanti. Eee balık salatasız olur mu?

Kişiye Özel Salata

Yanına da çok güzel salata yapıyorlar. Kişiye ve isteğe özel salata ile yediğinizden daha fazla lezzet alacağınızın garantisini veriyoruz. Neden mi? diye soracak olursanız, şöyle açıklayabiliriz: Eşiniz maydanozu, sizin soğanı sevmediğinizi düşünürsek eşinize ayrı size ayrı olacak şekilde sadece sevdiğiniz malzemelerden salata yapılacağını düşünün.

Kısacası salatanın içerisine konulacak malzemeler konusunda da seçici olabilirsiniz. Merak etmeyin salata malzemelerini siz almıyorsunuz 🙂 Bu arada salatalarınızın mevsimin en taze malzemelerinden yapıldığını söylemeden geçemeyeceğiz.

İzmir Çandarlı’da Manzaranın Keyfini Çıkarmayı Unutmayın!

Balığın lezzeti sizde geçici bir şaşkınlık yaratacağından belki farkına varamayabilirsiniz ama İzmir Çandarlı ‘da balık yedikten sonra mutlaka eşsiz deniz manzarasını da izlemeyi unutmayın. O da yemek sonrası tatlı niyetine olsun 🙂  Biraz rüzgarlı, ama o kadar kusur kadı kızında da olur.  Yazın rüzgar bir nimet ayrıca.

Evet bir tatil beldesinde yemeyi en çok sevdiğim şey, Balık. Hafif, lezzetli ve sağlıklı. İlla da ben farklı bir deniz ürünü tüketeceğim derseniz, kalamar da alabilirsiniz. Tercih sizin.

Bu arada balık yedikten sonra keramet balıkta değil, balığı pişirendeymiş onu anladım. Tamam, taze balık tabi ki önemli, ancak o balığın tam kıvamında pişirilmesi de ayrı bir öneme sahip. Sordum, sırrını söylemediler, “bir daha gel” dediler. Ben gideceğim, bence yolunuz düşerse siz de İzmir Çandarlı ‘ya mutlaka uğrayın. Şimdiden afiyet olsun…

Adres: Çandarlı Mahallesi, Vali Şentürk Cd., 35985 Dikili/İzmir, Türkiye

100%

Yazımız Faydalı Oldu mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz.
Bu sayede sizlere daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

Yazımız Faydalı Oldumu?
  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.