İstanbul Avrupa Yakasında İftar Yapılacak En İyi Yerler

Ramazan ayında iftarınızı İstanbul‘da yapmak istiyorsanız İstanbul Avrupa Yakasında İftar yapılacak en iyi mekanları derlediğimiz yazımızdan oldukça memnun kalacaksınız.

Beyti

Ramazan’da Türk-Osmanlı mimarisi içeren bir mekanda iftar açmak istiyorsanız Beyti sizin için güzel bir seçim olacaktır. Ayrıca rezervasyon yaptırırken menünüzü seçme gibi bir imkanınız bulunmaktadır. İstanbul Avrupa Yakasında İftar geçirecekseniz  mutlaka uğramalısınız.

Adres: Şenlikköy Mahallesi, Orman Sk. No:8, 34153 Bakırköy/İstanbul, Türkiye

Armada Teras Restaurant

Dışarıda yemek yerken en fazla dikkat edilen konulardan birisi de yemek yenilen mekanın manzarasıdır. Armada Teras Restaurant bu konuda beklentilerinizi fazlasıyla karşılayabilecek bir mekandır. Sultanahmet Cami ve Marmara Denizi manzarasını ayaklarınıza kadar getiren bu mekanın yemekleri de oldukça lezzetlidir.

İstanbul Avrupa Yakasında İftar yapmak isteyen kişilerin durağı olan Armada Teras Restaurant, iftar esnasında ud çalınması gibi bir durum uygulamaktadır. Ayrıca her masada semaver bulunmaktadır.

Adres: Cankurtaran Mh., Ahırkapı Cd No:24, 34122 Fatih/İstanbul, Türkiye

Topaz Restaurant

Topaz Restaurant, sıradışı menüsü ile dikkat çeken bir restoran olup İstanbul Avrupa Yakasında İftar geçirecekseniz uğramanızı tavsiye ettiğimiz bir yer. Restoranın özelliği Anadolu’nun her yerinden birçok yemek içermesidir.

Restorana gittiğiniz zaman Anadolu’nun farklı kesimlerinden çeşitli yiyecekler görmeniz mümkündür. Erzincan’dan bal, Kayseri’den pastırma, Ege’den zeytin gibi çeşitli alternatifler müşterilere sunulmaktadır.

Adres: Ömer Avni Mh., İnönü Cd. No:50, 34427 Beyoğlu/İstanbul

Boğaziçi Borsa Restaurant

İstanbul Avrupa Yakasında İftar için düşünülebilecek bu mekanın en dikkat çekici özelliği menü çeşitliliğidir. Sadece iftar için hazırlanmış bolca menü bulunmaktadır.

Serpme kahvaltı, Trabzon ekmeği, iftariyelikler, çorbalar, ara sıcaklar gibi birçok çeşidin bulunduğu menüyü burada bulabilirsiniz.

Adres: Harbiye Mahallesi, Gümüş Cd. No:4, 34367 İstanbul/Şişli/İstanbul, Türkiye

Gurme Gözüyle Ekibine Ulaşın...

Gurme Gözüyle ekibine ulaşmak veya yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi almak için lütfen iletişim sayfasını ziyaret ediniz.

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.