İstanbul Avrupa Yakasında İftar Yapılacak En İyi Yerler

Ramazan ayında iftarınızı İstanbul’da yapmak istiyorsanız İstanbul Avrupa Yakasında İftar yapılacak en iyi mekanları derlediğimiz yazımızdan oldukça memnun kalacaksınız.

res3

Topaz Restaurant

Topaz Restaurant sıradışı menüsü ile dikkat çeken bir restoran olup İstanbul Avrupa Yakasında İftar geçirecekseniz uğramanızı tavsiye ederiz. Restoranın özelliği Anadolu’nun her yerinden birçok yemek içermesidir. Restorana gittiğiniz zaman Anadolu’nun farklı kesimlerinden çeşitli gıdalar görmeniz mümkündür. Erzincan’dan bal, Kayseri’den pastırma, Ege’den zeytin gibi çeşitli alternatifler müşterilere sunulmaktadır. Kişi başı fiyatı 125 TL’dir.

Adres: Kuloğlu Mh. İnönü Cad. No:50

indir

Armada Teras Restaurant

Dışarıda yemek yerken en fazla dikkat edilen konulardan birisi de yemek yenilen mekanın manzarasıdır. Armada Teras Restaurant bu konuda beklentilerinizi fazlasıyla karşılayabilecek bir mekandır. Sultanahmet Cami ve Marmara Denizi manzarasını ayaklarınıza kadar getiren bu mekanın yemekleri de oldukça lezzetlidir. İstanbul Avrupa Yakasında İftar yapmak isteyen kişilerin durağı olan Armada Teras Restaurant, iftar esnasında ud çalınması gibi bir durum uygulamaktadır. Ayrıca her masada semaver bulunmaktadır. Kişi başı fiyatı 78 TL’dir.

Adres: Ahırkapı Caddesi No:24

indir (1)

Raika

Raika, Taksim’de bulunmakta olan bir mekandır. Raika Ramazan ayı için oldukça cezbedici bir sistem oluşturmuş. Diğer restoranlardan farklı olarak birçok çeşit içerisinden sizin seçim yapmanız sistemini kaldırarak Ramazan ayı boyunca her güne farklı bir menü koymuş. Bu sayede beğendiğiniz ve istediğiniz menü için rezervasyon yaptırmanız mümkün. Böyle bir sistem hem zaman kaybını önlemiş hem de oldukça cezbedici olmuş. Siz de İstanbul Avrupa Yakasında İftar açarken Taksim’in panoramik manzarasını görmek istiyorsanız bu restoranı ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Taksim Fırını Sk. No:20, Beyoğlu

beyti-kebap

Beyti

Ramazan’da Türk- Osmanlı mimarisi içeren bir mekanda iftar açmak istiyorsanız Beyti sizin için güzel bir seçim olacaktır. Ayrıca rezervasyon yaptırırken menünüzü seçme gibi bir imkanınız bulunmaktadır. Menüde meşrubatın sınırsız olmasını istiyorsanız bunun için de kişi başı 135 TL ödemeniz gerekmektedir. İstanbul Avrupa Yakasında İftar geçirecekseniz uğrayabilirsiniz.

Adres: Şenlikköy, Orman Sk. No:8, Bakırköy/İstanbul

indir (2)

Boğaziçi Borsa Restaurant

İstanbul Avrupa Yakasında İftar için düşünülebilecek bu mekanın en dikkat çekici özelliği menü çeşitliliğidir. Sadece iftar için hazırlanmış bolca menü bulunmaktadır. Serpme kahvaltı, Trabzon ekmeği, iftariyelikler, çorbalar, ara sıcaklar gibi birçok çeşidin bulunduğu menünün kişi başı fiyatı 130 TL’dir.

Adres: İTÜ suyu Öğrenci Yurdu Harbiye Gümüş No:4, Harbiye, Gümüş Cd. 34367, Şişli/İstanbul

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.