İstanbul Anadolu Yakasında İftar Mekanları

İstanbul gibi büyük bir şehirde birçok mekan bulunmaktadır ve seçim yapmak zorlaşmaktadır. Bu yüzden İstanbul Anadolu Yakasında İftar mekanlardan en iyi 5 mekanı inceledik ve sizlere sunduk.

maxresdefault (2)

Lacivert Restaurant

Bu mekanın en önemli özelliği Osmanlı Mutfağından çeşitli lezzetler sunuyor olmasıdır. Özellikle Ramazan ayında manevi ve uhrevi bir ortam insanları eskiye döndürdüğü için Osmanlı şerbeti, Osmanlı tatlıları ve Osmanlı yemekleri ile iftar açmak oldukça keyifli olabilmektedir. Kişi başı iftar fiyatı 150 TL’dir. Mekanın boğaz manzaralı oluşu ve menünün oldukça zengin oluşu İstanbul Anadolu Yakasında İftar geçirecekler için tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Adres: Körfez Cd. No 57/A Anadoluhisarı, Beykoz/İstanbul

5527_hard_rock_cafe_manchester_png764 (1)

Fesleğen Cafe&Restaurant

Fesleğen Cafe’nin Ramazan’a özel iftar menüleri bulunmaktadır. Cafe genel olarak kahvaltısıyla dikkat çekmektedir fakat iftar için özel menü bulundurması nedeniyle Ramazan’da İstanbul Anadolu Yakasında İftar için tercih edilebilir mekanlar arasına girmektedir. Sadece Türk Mutfağından değil Dünya Mutfağından lezzetler sunması da seçenekleri artırmaktadır. Mekanın en ünlü tatlısı ise çikolata tatlısı olan volcanodur. Bu mekanda kişi başı iftar fiyatı 50-65 TL arasında değişmektedir.

Adres: Kayışdağı Caddesi Metal İş Merkezi No:37/B, Ataşehir/stanbul

discephe

Mabeyin

Mabeyin Restaurant Üsküdar’da bulunmaktadır. İstanbul’un göbeğinde yer almakta olan bu restoran sadece manzarası için dahi tercih edilebilir. Ramazan ayında et menüleriyle hizmet vermekte olan restoran Antep usulü etleri, zeytinyağlı yemekleri, Antep’in yöresel tatlıları, köfte ve ızgara ürünleriyle meşhurdur. İstanbul Anadolu Yakasında İftar geçireceklere önerdiğimiz mekanın iftar menüsünde ise çorbalar, iftariyelikler, et ve ızgara türleri, güllaç, baklava gibi tatlılar bulunmaktadır. Kişi başı iftar fiyatı ise 70 TL’dir.

Adres: Eski Kısıklı cad. No: 7 Üsküdar/İstanbul

İftar-Mekanları-Kuleli-Yakamoz-Restaurant

Kuleli Yakamoz Restaurant

Kuleli Yakamoz Restaurant muhteşem bir manzaraya sahiptir. İstanbul’un en seçkin mekanlarından birisi olan bu restoranın boğaz manzarası bulunması en büyük özelliklerindendir. Restoranda Ramazan için iki farklı menü seçimi sunulmaktadır. Çorba, iftariyelikler, salata, tatlı, çiğ köfte, ara sıcaklar, soğuk içecekler gibi birçok alternatifi bulunan restoranın kişi başı fiyatı 60-70 TL arasında değişmektedir. İstanbul Anadolu Yakasında İftar için bulunacaklara önerilir.

Adres: Çengelköy – Kuleli Caddesi No : 69 Üsküdar/İstanbul

İstanbul Anadolu Yakasında İftar

Messt Restaurant

Açık havada iftar keyfi yaşamak isteyenler için oldukça makul bir yer olan Mess Restaurant sayesinde yeşillikler içinde boğaz seyredilebilmektedir. Çorba, iftariyelik, zeytinyağı, ara sıcaklar, tatlı ve salatalar ile güzel bir İstanbul Anadolu Yakasında İftar yemeği yemek için bu restoranı ziyaret edebilirsiniz. Kişi başı fiyat 55 TL’dir.

Adres: Kuzguncuk Mah. Rasimağa Sokak No:19, 34674 İstanbul

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.