İstanbul Anadolu Yakasında İftar Mekanları

Ramazan ayında iftarınızı İstanbul‘da yapmak istiyorsanız istanbul Anadolu Yakasında iftar yapılacak en iyi mekanları derlediğimiz yazımızdan oldukça memnun kalacaksınız.

Lacivert Restaurant

Bu mekanın en önemli özelliği Osmanlı Mutfağından çeşitli lezzetler sunuyor olmasıdır. Özellikle Ramazan ayında manevi ve uhrevi bir ortam insanları eskiye döndürdüğü için Osmanlı şerbeti, Osmanlı tatlıları ve Osmanlı yemekleri ile iftar açmak oldukça keyifli olabilmektedir.

Mekanın boğaz manzaralı oluşu ve menünün oldukça zengin oluşu İstanbul Anadolu Yakasında İftar geçirecekler için tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Adres: Anadolu Hisarı Mh., Körfez Cd. 57/A, 34410 Beykoz/İstanbul, Türkiye

Fesleğen Cafe & Restaurant

Fesleğen Cafe’nin Ramazan’a özel iftar menüleri bulunmaktadır. Kafe genel olarak kahvaltısıyla dikkat çekmektedir fakat iftar için özel menü bulundurması nedeniyle Ramazan’da İstanbul Anadolu Yakasında İftar için tercih edilebilir mekanlar arasına girmektedir.

Sadece Türk Mutfağından değil Dünya Mutfağından lezzetler sunması da seçenekleri artırmaktadır. Mekanın en ünlü tatlısı ise çikolata tatlısı olan Volcano’dur.

Adres: Kayışdağı Caddesi Metal İş Merkezi No:37/B Ataşehir, 34755 İstanbul

Mabeyin

Mabeyin Restaurant, Üsküdar’da bulunmaktadır. İstanbul’un göbeğinde yer almakta olan bu restoran sadece manzarası için dahi tercih edilebilir. Ramazan ayında et menüleriyle hizmet vermekte olan restoran Antep usulü etleri, zeytinyağlı yemekleri, Antep’in yöresel tatlıları, köfte ve ızgara ürünleriyle meşhurdur.

İstanbul Anadolu Yakasında İftar geçireceklere önerdiğimiz mekanın iftar menüsünde ise çorbalar, iftariyelikler, et ve ızgara türleri, güllaç, baklava gibi tatlılar bulunmaktadır.

Adres: Burhaniye Mah., Eski Kısıklı Cad. No:7, 34676 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Kuleli Yakamoz Restaurant

Kuleli Yakamoz Restaurant muhteşem bir manzaraya sahiptir. İstanbul’un en seçkin mekanlarından birisi olan bu restoranın boğaz manzarası bulunması en büyük özelliklerindendir.

Restoranda Ramazan için iki farklı menü seçimi sunulmaktadır. Çorba, iftariyelikler, salata, tatlı, çiğ köfte, ara sıcaklar, soğuk içecekler gibi birçok alternatifi bulunan bir restorandır. İstanbul Anadolu Yakasında İftar için bulunacaklara önerilir.

Adres: Çengelköy Mh., Kuleli Cad. No:69, 34684 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Gurme Gözüyle Ekibine Ulaşın...

Gurme Gözüyle ekibine ulaşmak veya yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi almak için lütfen iletişim sayfasını ziyaret ediniz.

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.