Gaziantep’te İftar Yapılacak En İyi Yerler

metanet-lokantasi

Metanet Lokantası

Gaziantep’e yolu düşen herkesin mutlaka uğraması gereken nadir mekanlardan biridir. Özellikle Ramazan ayı boyunca Gaziantep’te iftar geçirecekler için birbirinden lezzetli menüler sunan Metanet Lokantası, Ramazan ayına özel menüsünde en çok tercih edilen Antep’e özgü beyran çorbası ve patlıcan kebabı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Adres: Kozluca Mahallesi, Kozluca Caddesi No: 11

Bayazhan-Restaurant-961326_w384_h280

Bayazhan Restoran

Gaziantep’te bulunan nadir lezzetlerin buluştuğu ve son derece şık dekorasyonu, yaz aylarında ferah bir akşam yemeği sunan muhteşem bahçesi ile Bayazhan Restoran Ramazan ayı boyunca da Gaziantep’te iftar etmek isteyenlere hizmet vermeye devam etmektedir. Ramazan ayında tarihi bir handa keyifli bir iftar zamanı geçirmek için tercih edilecek ender mekanlardandır. Özellikle Humus çok fazla tercih edilmektedir. Kebap çeşitlerinin hepsi müşteriler tarafından beğenilip tavsiye edilmektedir.

Adres: Akyol Mahallesi No 119 /1 Şahinbey

bogazkoy

Boğazköy

Boğazköy, Gaziantep’te yemeğe başlayıp Ortaköy’de denize nazır akşam yemeği hissi yaratan bir restoran olma özelliği ile müdavimi çok olan bir restorandır. Boğazköy, mekanın şık dekorasyonu ve çağdaş ambiyansı ile son derece lezzetli menülere ev sahipliği yapmaktadır. İşletmede özellikle asyalı somon yenmeli ve mutlaka suflenin tadına bakılmalıdır. Ramazan ayında Gaziantep’te iftar menülerinde kırmızı et çeşitlerinin yanında balık ve tavuk servisi de yapılmaktadır.

Adres: Yeditepe Mahallesi 203 Sokak No:22

hashas-kebabi-culcuoglu-restaurant-ta-yenir

Çulcuoğlu Restoran

Çulcuoğlu restoran kendine has samimi ortamı, güler yüzlü çalışanları ve kendilerine özel menüleri ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı ilke edinmiş kaliteli bir restorandır. Menülerindeki lezzet çeşitliliğinin yanında bol ikramları ile özellikle Ramazan’da Gaziantep’te iftar vakitlerinde huzur ve keyifle vakit geçirilecek bir mekandır. Çulcuoğlu Restoran’da özellikle tavsiye edilen yemeklerin başında bu mekana özgü bugul pilavı gelmektedir. Ayrıca künefesi ile de meşhur olan mekan Antep’in en çok tercih edilen mekanlarının başında gelmektedir.

Adres: Kalender Sokak

balkon-restaurant

Balkon Restoran

Grand Hotel Gaziantep 4. Katında bulunan Balkon Restoran tüm çorba ve yemek çeşitleri ile Ramazan ayında Gaziantep’te iftar saatini ferah ve şık bir ortamda geçirmek isteyenler için son derece uygun bir mekandır. Bütün menü özenle hazırlanarak sunulmakta ve özellikle Antep yemekleri ön plana çıkmaktadır.

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.