Erzurum’da İftar Yapılacak En İyi Mekanlar

Emir-Seyh-Nedim-Koftecisi04

Tarihi Emirşeyh Köftecisi

Erzurum’un en bilinen ve en sevilen lezzetlerinden olan Emirşeyh Köftecisi adını bulunduğu semtten almaktadır. Erzurum çok çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı bir şehirdir. Elbette çok çeşitli mutfak kültürleri de bir arada yaşar. 1950 yılından beri yemek sektörünün içinde olan bu köklü kuruluş ailecek gidilecek nezih bir mekan olma özelliği taşımaktadır. Erzurum’da iftar için en önemli lezzet durağı olan Emirşeyh Köftecisinin Erzurum’da 2 şubesi bulunuyor. Köftenin yanı sıra her çeşit meze, cağ kebabı, yaprak ciğer, Osmanlı çorbası, kuru fasulye en son olarak da özel pekmezli baklava tercih edebilirsiniz.

erzurum-evleri_410455

Erzurum Evleri

Erzurum evleri geniş ailelerin hep beraber yaşadığı zamanlardan kalma büyük tarihi yapılardır. 11 adet eski evin birleşmesi ile oluşmuş olan restoran ise bugün Erzurum’un en çok ilgi çeken yerlerinden biridir. Yer sofraları kurulmuş küçük bölmelerde hem yöresel yemekleri hem de çeşit çeşit et yemeklerini yiyebileceğiniz mekanda akşamları misafirlere müzik ziyafeti de sunuluyor. Otantik ve antika eşyalarla döşenmiş iç mekan sizi adeta geçmişe götürüyor. Yemek sonrası semaverle gelen çay ve yanında kuruyemiş de ayrı bir tat katıyor. Erzurum’da iftar için de mutlaka gidilip görülmesi gereken bir mekan.

Adres: Cumhuriyet Cd. Yüzbaşı Sok. No:17 Erzurum

Gel-Gör Cağ Kebabı

Cağ kebabı yemek istiyorsanız ve yolunuz da Erzurum’a düştüyse Gel-Gör Kebap sizin için en doğru adres olacaktır. Üç katlı tertemiz pırıl pırıl binası, ilgili ve güler yüzlü personeli ile Erzurum’da markalaşmış bir kurum olan mekan, kalitesi ve nezih ortamı ile her zaman rahatça gidebileceğiniz bir yer. Cağ kebabının yanı sıra yayık ayranı, incir tatlısı ve kadayıf dolması tatları ile meşhur mekana Erzurum’da iftar açmak isteyenler mutlaka uğramalı.

Adres: Topçuoğlu Mah. Gürcükapı Cad. No:4

Erzurum.Koç

Koç Cağ Kebap

Dadaşlar diyarı Erzurum’un yöresel lezzetini sorsak alacağımız cevap cağ kebabı olur. Elbette bu yöresel lezzetin en güzel yapıldığı mekanları sorsak alacağımız cevapların çoğu Koç Cağ Kebapçısını olacaktır. Lezzetin yanı sıra servis kalitesi ile de dikkat çeken mekan, bir çok ünlünün de uğrak yeri. Erzurum’da iftar için uğranması gereken mekanda cağ kebabının yanı sıra, kadayıf dolması, incir tatlısı, süzme koyun yoğurdu, salata, ezme gibi ek lezzetler de mevcut.

Adres: Kongre Cad. Erzurum

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.