Edirne’de İftar Yapılacak En İyi Yerler

Ramazan ayının gelmesi ile Trakya bölgesinin enfes lezzetlerini tadabileceğiniz iftar mekanlarını sizler için araştırdık ve yolu düşecekler için Edirne’de iftar başlığı altında paylaştık.

aydin-tava-ciger

Aydın Tava Ciğer

Pazar günü hariç haftanın her günü hizmet veren bu restoran Edirne’de tava ciğer denilince akla ilk gelen restoran olma özelliğini taşıyor. Her zaman çok kalabalık olmasının sebebi tava ciğerin enfes lezzetidir. Ramazan ayında da Edirne’de iftar da ciğerden vazgeçemeyenler için birinci tercihi olması ile diğer restoranlardan farkını ortaya koyar.

Adres: TAHMIS, Edirne, Türkiye

melek-anne-homemade-food

Melek Anne Homemade Food

Ramazan ayında Edirne’de iftar yapmak isteyenlerin klasik ev yemekleri için gidebileceği en muazzam yer Melek Anne Homemade Food restoranıdır. Aileniz ve çocuklarınızla birlikte gidebileceğiniz gayet nezih ve samimi bir ortama sahiptir. İftar sofranızda hijyeni anne yemekleri istiyorsanız bu restoran sizin için en uygun olanıdır. Pek çok çeşit ev yemeğini menüsünde bulundurur. Ayrıca muazzam bir tarihi yapıda yer alıyor olması da dikkat çeken en önemli özeliklerinden biridir.

Adres: Kaleiçi Mah. Maarif Cad. No:18 | Edirne Merkez, Edirne, Türkiye

DSC_0046

Edirneli Köfteci Osman

Edirne’de iftar yemeğini kalabalık bir grupla ya da çocukları ile yemek isteyenlerin rahatlıkla gidebileceği bir yerdir. Adının üzerinde olduğu gibi köfte bu mekanın en meşhur yemeğidir. Ayrıca köfte dışında menüsünde pek çok ızgara çeşitleri, ciğer, çorba çeşitleri de bulunur.

Adres: Sabuni Mah. Yediyolağzı Cad. No:16 | Balıkpazarı, Edirne Merkez, Edirne, Türkiye

vargo-restaurant-bar

Vargo Restaurant

Edirne’de bulabileceğiniz en romantik restoran olma özelliğini taşır. Elit ortamı ve muazzam dekorasyonu ile Ramazan ayında Edirne’de iftar yemeğini farklı bir mekanda yemek isteyenlerin uğrayabileceği alternatif bir restorandır. Vargo restoranın birbirinden lezzetli yemekleri dışında sunumu ve mekanın dekorasyonu müşterileri memnun etmeye yeter. İftar yemeğinde de kendini özel hissetmek isteyenlerin tercih edebileceği yegâne restorandır.

Adres: Talatpasa Caddesi No 82 | Merkez, Edirne, Türkiye

hanedan4

Hanedan Restaurant

Edirne’de iftar yemeğine aile ile gidilebilecek şık ve nezih restoranların başında gelir. Akşam karanlığında ışıklandırma sayesinde ortaya çıkan muhteşem manzara görülmeye değerdir. Yemekleri de oldukça lezzetli ve kalitelidir.

Adres: Lozan Caddesi, Edirne, Türkiye

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.