Denizli’de İftar Yapılacak En İyi Yerler

slide0

Kebapçı Halil Usta

Denizli’deki en ünlü kebapçılardan olan mekanda, en ilginç özellik kesinlikle çatal bıçak servisi yapılmaması ve her şeyin elle yenmesi. Denizli’de iftar için mutlaka uğramanız gereken mekanda lavaş üzerinde servis edilen tandır kebabı taş fırında pişiyor ve lezzeti inanılmaz. Yanında acı biber, domates ve soğan da verilen bu lezzet, masaya istenilen miktarda (gram olarak) getiriliyor. Ünü Denizli sınırlarını çoktan aşmış olan Halil Usta’nın yerinde bir de zengin bir fotoğraf arşivi de mevcut.

Adres: Eski Sarayköy Cad. 357 Sok. No:3

galeri087543

Kebapçı Baki

Denizli’nin meşhur tandır kebabı için Denizli’de iftar da tercih edilecek en doğru adreslerden biri Kebapçı Baki’dir. Yumuşacık kuzu etinden yapılan tandır etinin yanında mutlaka közlenmiş soğan yemeyi de ihmal etmeyin. Çatal bıçağın ancak istenirse servis edildiği mekan, lezzetin yanı sıra fiyatlarının uygun oluşu ile de dikkat çekiyor. Tandırın yanında verilen koyun yoğurdundan yapılmış yağlı yanık kokulu ayran ise yemeğe ayrı bir lezzet katıyor.

Adres: Eski Sarayköy Caddesi, No:15/B | Bayramyeri, Denizli

l

Basmacı Kebap

Eski Denizli fotoğraflarının duvarları kapladığı ve şirin terası ile ferah atmosfere sahip mekan özellikle Denizli tandırı sevenler ve denemek isteyenler için Denizli’de iftar da tavsiye edebileceğimiz bir kebapçı. Yanında soğan yemeyi ihmal etmeyin deriz biz. Kebaplarda hiçbir katkı maddesi kullanılmıyor, etler kuzu eti. En az 2 saat içi tuğla kaplı fırında pişirilen basmacı kebabın tandırını tatmak isteyenler mutlaka ziyaret etmeli.

Adres: Sarayköy Caddesi, No:13/A, Denizli

kebapci-enver

Kebapçı Enver

Kebapçı Enver, lezzetli etlerinin yanı sıra hızlı servisi, güler yüzlü ve ilgili personeli ile de diğer kebapçılardan ayrılıyor. Denizli’de iftar geçireceklerin uğraması gereken mekanda özellikle kuzunun sırt ve kaburga kısımlarından yapılmış tandır yanında da isli ayran ve kurutulmuş biber ile servis edildiğinde yemeye doyum olmayan bir lezzet ortaya çıkıyor. Uzun yılların tecrübesini kaliteli malzeme ile birleştiren mekanda dikkat edilmesi gereken tek nokta tandırın az yağlı olarak da sipariş edilebilme seçeneğinin olduğu. Yağ konusunda hassas olanlar için önemli hatırlatma.

Adres: Bayram Yeri Mah. Eski Sarayköy Cad. No:24, Denizli

Cfl7YozWIAAYiJa

Wedo Köfte

Denizlide 24 saat açık yepyeni bir mekan Wedo Köfte. İlgili çalışanları, kusursuz servisi, tertemiz pırıl pırıl iç mekanı ile tam puan alabilecek bir işletme. Açık havada oturmak için yeri de mevcut olan mekanda kilo ile de satılan inanılmaz lezzetli köftelerden yiyebilirsiniz. Ayrıca ciğer, kanat gibi ek seçenekler de mevcut. Yemek yanında ve ya sonrasında lezzetli şerbetleri de Denizli’de iftar sonrası mutlaka denenmeli.

Adres: Yunus Emre Mah. Süleyman Demirel Cad.

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.