İzmir Çeşme’de Ne Yenir?

Yaz aylarında tatil yapmak ve gezmek için pek çok yerli ve yabancı turistin tercih ettiği, İzmir‘in en gözde yerlerinden Çeşme Alaçatı‘da bulunan restoranları sizin için araştırdık.

Fava

Akdeniz mutfağının ve deniz mahsullerinin en lezzetlisini tüketebileceğiniz mekanlardan biri olan Fava, şık dekorasyonu ile de ayrıca göz doldurmaktadır. Çeşme Alaçatı’da yer alan bu mekan tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden birisidir. Fava, aynı zamanda Ege mezeleri konusunda da oldukça başarılı işler çıkarıyor. Bu restoranı bir kere tercih edenler buranın devamlı müşterisi olmaktadır. İş toplantıları gibi özel yemeklerde de sıklıkla gidilen bir mekandır.

Adres: Alaçatı Mahallesi, Kemalpaşa Cd. No:108, 35930 Çeşme/İzmir

Ferdi Baba Restaurant

Çeşme Alaçatı’da yer alan Ferdi Baba Restaurant, her çeşit deniz mahsulünde müşterilerine en leziz ve en taze ürünleri sunmakta olup sunumları ile iştah kabartmaktadır. Ege’nin kendine özgü mezeleri ve Ege denizinden çıkan taptaze balıklar ile ailecek muhteşem bir akşam yemeği ziyafeti çekilebilecek bir mekandır. Çeşme Alaçatı’da uğramanız gereken bu restoran genellikle çok kalabalık olduğundan gitmeden önce rezervasyon yaptırılması faydalı olacaktır.

Adres: Alaçatı Mahallesi, Liman Cad. G2, Alaçatı Yat Limanı, 35930 Çeşme/İzmir

MedCezir Kafe

Çeşme Alaçatı’da deniz manzaralı bir mekan olan MedCezir Kafe, 28 yıllık deneyimi ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Türk mutfağından İngiliz mutfağına kadar her çeşit yemek menüsünde yer almaktadır. Et yemekleri, sebze yemekleri ya da deniz mahsulleri konusunda bir çok çeşit bu mekanda bulunur.

Adres: 16 Eylül Mahallesi, No :7, 3057. Sk. No:16, 35930 Çeşme/İzmir

Asma Yaprağı

Günlük taze olarak hazırlanan ve mevsim yiyeceklerinin kullanıldığı bir ev yemeği mekanı olarak nitelendirilebilecek Asma Yaprağı, Çeşme Alaçatı’nın güzel yerlerinden birisidir. Burada Ege mutfağına has değişik lezzetler tadılabilir.

Adres: Alaçatı Mahallesi, 1005 Sok. No:50, 35930 Çeşme/İzmir

Pla’Ce Restoran

Çeşme Alaçatı’da bulunan ve muazzam bir ambiyansa sahip bir mekan olarak tanımlanabilecek pla’Ce, yeni lezzetleri tatma arayışında olanlar için ideal bir yerdir. Mezeleri ve balıklarının tazeliği ile ön plana çıkar.

Adres: Alaçatı Mahallesi, 1044. Sk. No:4, 35937 Çeşme/İzmir

Gurme Gözüyle Ekibine Ulaşın...

Gurme Gözüyle ekibine ulaşmak veya yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi almak için lütfen iletişim sayfasını ziyaret ediniz.

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.