Bu Sitede Nasıl Yazar Olabilirim

www.gurmegozuyle.com sitesi WordPress tabanlı hazırlanmıştır. Daha önce wordpress kullananlar için burada yazı yazmak hiç zor olmayacaktır. Ancak ilk defa wordpress web sitesi kullanacaklar için WordPresste Siteye Kolay Üyelik ve Kolay Yeni Yazı eklemeyi sizler için kısaca anlatmaya çalışacağım.

yazar

Yazı yazmak ve siteye eklemek için istekli olan birçok arkadaş tanımadıkları bir sistemle boğuşarak zaman kaybetmekte ve motivasyonlarını kaybederek yazı eklemekten  vazgeçebilmekteler. 

Sitemize yazı ekleme bölümünü kullanabilmek için ilk olarak sitemize üye olmanız gerekmektedir. Ana sayfanın sağ bölümünde “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak; ekranda çıkan yönlendirmeleri takip ederek üye olabilirsiniz.

Karşınıza çıkan ekranda kullanıcı adınızı belirleyip e-posta (mail) adresinizi yazarsanız otomatik olarak mail adresinize belirlediğiniz kullanıcı adı ve parolanız iletilecektir.

Üyelikten sonra kullanıcı adınız ve parolanızla kolayca siteye giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra Yazı eklemek için karşınıza gelen ekranda soldaki menülerden “Yazılar” menüsünün alt menüsü olan “Yeni Ekle”yi seçerek veya Ana sayfadayken yukarıdaki “Yeni” sekmesine tıklayarak yazı ekleme ekranına geleceksiniz.

Ardından veri giriş ekranı gelecek;

 1. Burada başlık kısmına konunuzun başlığını eklemeyi,
 2. Metin kısmına ise yazının metnini eklemeyi,
 3. Yanda Kategoriler bölümünden ise hangi kategoride yayınlanmasını istiyorsanız o kategoriyi seçmeyi,
 4. Kategorilerin altında bulunan “Etiketler” kısmına da konuyla ilgili anahtar kelimeleri aralarına virgül koyarak eklemeyi,
 5. Yazının en alt tarafında bulunan “Odaklanılan Kelime:” nin karşısına konunun alakalı olduğu ve arama motorlarında ne arandığında çıkması gerekiyorsa o kelimeleri girmeyi,
 6. Yazının en alt tarafında bulunan “Meta Açıklaması:” nın karşısına konunun kısa özetini 140 karakteri aşmayacak şekilde eklemeyi,
 7. Yazının en alt tarafında bulunan “Meta Anahtar Kelimeler: ” in karşısına da konuyla ilgili anahtar kelimeleri eklemeyi,
 8. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan “Öne çıkarılmış görsel olarak belirle” linkine tıklayarak yazıyla birlikte öne çıkmasını istediğiniz görseli ya bilgisayarınızdan yükleyerek veya mevcut görseller arasından seçerek belirlemeyi unutmayın. 
 • Tabi birde son aşama olarak yaptığınız tüm bu çalışmaları sağ üst tarafta bulunan “Taslak Olarak Kaydet” seçeneği ile ara ara kaydetmeyi, tüm işlemleriniz bitince de “İnceleme İçin Gönder” seçeneğini kullanarak yazınızı yayınlamak için göndermeyi unutmayın.
 • Youtube’dan video eklemek istiyorsanız, videonun linkini eklemek istediğiniz yere kopyalamanız yeterli.
 • Resim eklemek için ayrıca ortam ekle seçeneğini kullanarak resim de ekleyebilirsiniz.
 • Son olarak da sağda bulunana “İnceleme İçin Gönder” butonuna basın ve işlemi tamamlayın.


Yazmaya başlamadan önce ilk olarak çok açıklayıcı hazırlanan aşağıdaki videoyu mutlaka izleyin.

Bu Siteye Yeni Yazı Ekleme ve Düzenleme Videosu

Siteye Resim ve Video EklemeLezzet Avcılarının Paylaşımlarını bekliyoruz……

Yoruma kapalı.