Bolu Abant’ta Ne Yiyebilirsiniz?

Bolu’da muhteşem bir göl olarak bilinen Aban, restoranları ile de ön plana çıkmaktadır. Abant’a yolu düşenlerin muhakkak uğraması gereken restoranlar:

yD1

Yeşil Ev Restaurant

Abant Masal Evleri’nde bulunan bir restorandır. Masal Evleri ilginç mimarisi ile dikkat çeker. Yeşil Ev restoran özellikle bu evlerde kalanların tercih ettiği bir mekân olsa da dışardan da pek çok ziyaretçi gelmektedir. Mekân oldukça samimi bir havada dekore edilmeye çalışılmış ve ağırlıklı olarak ahşap malzemeli eşyalar tercih edilmiştir. Menüsü oldukça geniş olarak hazırlanmıştır.

4_big

Göl Restaurant

Abant Gölü’nün kenarında muhteşem bir manzaraya sahip olan Göl Restaurant, özellikle mangal ve barbekü ürünlerini menüsünde barındırır. Aynı zamanda bu restoran zaman zaman çeşitli partiler düzenler. Müşterilerine canlı müzik hizmeti sunar ve buna ek olarak restoranın bar kısmı da vardır. Özel günleri kutlamak için ideal mekânlardan biri olarak gösterilebilir.

0y1

Abant Kasaba Restaurant

Abant Kasaba Restaurant, müşterilerine alabalığın en tazesini ve en lezzetlisini servis etmeye özen gösterir. Balıkları kendi havuzunda yetiştiren bu mekân aynı zamanda menüsünde yer alan yöresel lezzetler ile de ön plana çıkar. Abant’a gelip balık yemek isteyenlerin şüphesiz tercih edebileceği restoranların başında gelir.

Adres: Akçaalan Köyü Aksu Mevkii Abant Yolu 9. Km

3X1

Abant Çamlık Restaurant

Müşterilerine akşam yemeğine ek olarak kahvaltı seçeneğine de sunan Abant Çamlık Restaurant menüsü oldukça geniştir. Doğa ile iç içe bir yere konumlandırılmış olan bu mekânda yemek yemeyi tercih edenler leziz yemekler ile birlikte muhteşem manzarayı da seyretme zevkini tadacaklardır. Tam bir aile mekânı olarak nitelendirilebilir. Yemek sonrası aileniz ile birlikte Abant Gölü’nün etrafında bir yürüyüşe çıkabilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Adres: Abant Evleri

ust03

Abant Alabalık Restaurant

Abant Gölü’nün muazzam manzarası eşliğinde alabalık yemek isteyenlerin gidebileceği mekânlardan biridir. Bu mekânın kendine özgü yemeği tereyağında kızarmış alabalıktır. Alkol satışının olmaması sebebi ile aileniz ile rahatlıkla gidebileceğiniz ve memnun kalacağınız bir yer olan Abant Alabalık Restaurant, toplamda 180 kişilik kapasiteye sahip olan bir yerdir.

Yoruma kapalı.