Balıkesir’de İftar Yapılacak En İyi Yerler

dsc2030_21.05.2015_11_17_43

Köfteci Yusuf

Balıkesir’de iftar da ailenizle beraber gidip köftenin en lezzetlisini yiyebileceğini bir yer olan Köfteci Yusuf, Türkiye içinde birçok şehirde şubelere sahiptir. Balıkesir’de ise Susurluk mevkiinde yer alır. Köftelerinin lezzeti ile ön plana çıkmış bu mekan ne kadar kalabalık olursa olsun müşterilerine en hızlı şekilde servis yapılmasına önem gösterir.

Adres: D-565 Bandırma Yolu | Susurluk, Balıkesir, Türkiye

balikci-bahtiyar-tabelasi

Balıkçı Bahtiyar

Balıkesir’in Cunda Adasında bulunan Balıkçı Bahtiyar, Balıkesir’de iftar da deniz mahsulleri tüketmek isteyenler için ideal bir yer. Denize sıfır olması dolayısıyla denizden gelen hafif esinti ve deniz kokusu eşliğinde eşsiz bir yemek deneyimi yaşayabileceğiniz muazzam manzaralı bir mekandır. Deniz mahsullerinin her çeşidini ve en tazesini bulabileceğiniz bu yer aynı zamanda mezelerinin lezzetli olması ile de ön plana çıkmıştır.

bursa_1

Yasa Restaurant

Gayet nezih ve tüm ailenizle keyifle iftarınızı yapabileceğini bu restaurant oldukça geniş bir araziye kurulmuştur. Genellikle yolculuk yapan insanların yemek durağı olsa da bir kez burada yemek yiyenler Yasa Restaurant’ın devamlı müşterisi olur. Balıkesir’de iftar içi tercih edilebilecek bu mekan özellikle el yapımı ayranı ile meşhurdur. Keyifli bir akşam yemeği yemek isteyenler için menüleri oldukça geniştir. Çorba çeşitleri, ızgaralar, hamur işleri, dönerler ve tatlılar menüsünde yer alır.

gizlibahce-restaurant_48-01

Gizli Bahçe Restaurant

Balıkesir’de iftar yemeğinde kırmızı et tercih etmek isteyenlerin gidebileceği en iyi yerlerden biri olan Gizli Bahçe Restaurant özellikle kokoreci ile meşhur olsa da beyti, ciğer sarma ve köfte de mekanın gözde et yemeklerindendir. Burayı tesadüfen keşfetmiş insanlar bile yedikleri en iyi kırmızı etin bu restoranda olduğunu belirtirler. Çok sıcak ve samimi bir ortamı olan bu yer ailenizle beraber keyifli bir iftar yemeği yiyebileceğiniz muazzam bir restorandır.

Adres: Gobel Nahiyesi Girisi Karakol Cd. No: 17, Balıkesir, Türkiye

lal-girit-mutfagi

Lal Girit Mutfağı

Balıkesir’in Ayvalık mevkiinde bulunan bu restoran farklı ve sağlıklı bir iftar yemeği yemek isteyenler için idealdir. Türk mutfağı ve Yunan mutfağı yemeklerini bir arada bulabileceğiniz çok samimi ve sıcak bir yerdir. Balıkesir’de iftar için uğrayabileceğiniz mekanda tüm yemeklerin hijyene özen gösterilerek ve zeytinyağı ile yapılması burayı ön plana çıkarmaktadır.

Adres: Altay Pansiyon Yanı, No:20 Alibey Adası, Ayvalık Cunda Adası, Ayvalık, Türkiye

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.