Antalya’nın En İyi 5 Zeytinyağlı Mekanı

Antalya zengin toprak ürünleri çeşitliliği ile evlerde ve restoranlarda bol bol sebze ve zeytinyağlı ile karşılaşabileceğiniz bir ildir. Kabak çiçeği dolmasından portakallı enginara kadar şehirde yapılan farklı tarifleri görebilirsiniz. İlgilenenler için Antalya’nın en bilinen 5 zeytinyağlı restoranı şu şekilde sayılabilir:

hqdefault

Mavro Restoran

Atatürk Bulvarı üzerindeki bu mavi beyaz sevimli yer, hem iç hem de dış mekânı ile tam bir deniz kenarı restoranını hatırlatıyor. Gerçek bir aile ortamında, samimiyet ile hizmet veren bu mekân ev yemekleri ve zeytinyağlıları ile ünlenmiş durumda. Enginardan börülceye, biber dolmadan hindibağa kadar aradığınız ve aramadığınız tüm sebze ve zeytinyağlı çeşitleri için buraya bir uğramak isteyebilirsiniz.

163560_400

Egevari Kahvaltı ve Zeytinyağlı

Açık hava kahvaltıları ile ünlenmiş olan mekân Ege’nin vazgeçilmezi olan zeytinyağlıları da ayağınıza getiriyor. Sabah saatlerinde açılarak akşama kadar hizmet veren mekânı denemek isteyenler Laura Kavşağı’nda bulabilirler.

Cemiyet-Yemekleri-Çeşitleri

Hanımeli Ev Yemekleri

Zeytinyağlılar kategorisi için tam bir Konyaaltı merkezi olan bu mekân pek çok çeşitte ev yemeği sunmakta, fakat asıl zeytinyağlıları için övgü toplamaktadır. Samimi havası ve içten, güler yüzlü çalışanları ile bir gideni müdavimi yapan, evindeymiş gibi hissettiren lokantalardan. Üstelik zeytinyağlı gibi soğuk bir ürün tercih ettiğinizde anında önünüzde olacaktır.

headline

Ege Mutfağı

Antalya sıcağına serin bir hava katan mutfak, Ege yöresinden soğuk mezeler ve zeytinyağlılar ile hizmet veren küçük ve sevimli bir mekân. Yemekleri iki kız kardeş tarafından elle hazırlanan mekânda sıcacık bir ev ortamı da yemeklerin yanında eşlik ederek kendini hissettiriyor. Hem açık hem kapalı alanı olan lokantanın hizmeti oldukça çabuk ve Meltem Mahallesi’nde 3808 Sokak’ta, 13A/E numarada hizmet veriyor.

baha-restaurant-meltem-4

Baha Restoran

Akdeniz Sanayi Sitesi’ndeki yeri ile burada bahsedilmeyi hak eden mekân çeşit çeşit ev yemeği sunuyor, pek çoğu da zeytinyağlı. Yanında kaymaklı manda yoğurdu ve üzerine de Baha tatlısı gibi buraya özgü tatları da deneyebilirsiniz. Lezzet ve hıza verilen önem ile güler yüzlü bir ekip sayesinde yemek deneyimi daha da güzelleşiyor.

Yoruma kapalı.