Antalya’nın En İyi 5 Tatlıcısı

Antalya yöresel halkı ve gördüğü turist akınını birleştirerek her iki grubun da denemesi için bir birinden çeşitli tatlı mekânlarına ev sahipliği yapıyor. Meşhur kabak tatlısından uluslararası Waffle’a kadar geniş bir yelpazede aradığınız tüm tatlıları burada bulabilirsiniz. Bulacağınız tatlıların en iyileri ise işte şu adreslerde olacak:

indir (1)

Ünlüoğlu Baklavaları

Klasik bir lezzet ile başlamak gerekirse, tatlı denildiğinde akla baklava gelir. 1978 senesinde Gaziantep’te temeli atılan Ünlüoğlu Baklavaları 1985 senesinde Antalya’ya gelerek gönülleri fethetmiş. Bu lezzeti denemek isteyenler için adresi: Yeşilbahçe Mah. Metin Kasapoğlu Caddesi

guney-kral-kunefe3

Kral Künefe

Kral Künefe Akdeniz’den gelen bir başka lezzet patlaması. Özel olarak Hatay’dan getirilen peynirler ile yapılan bu künefe Antalya’da ancak burada yenilebilir. Hatta yaz aylarında sevenlerine üzerinde dondurma ile de servis yapılıyor. Denemek isteyenler için mekân Etiler Mahallesi’nde Evliya Çelebi Caddesi üzerinde bulunuyor.

11413509349

Özdoyum Restoran

Peki, Antalya’nın meşhur kabak tatlısı nerede yenir? Tabii ki Özdoyum’da. 1974 yılından beri hizmet veren mekân menüsünde tatlıdan başka yiyecekler de bulunduruyor fakat bol tahinli ve cevizli taze kabak tatlısı üzerine yok. Özdoyum’da bu tatlı yılın her dönemi bulunabilmektedir. Bu Antalya spesiyalini buradaki efsane tarifinden denemek isteyenler için adresi: Fener Mah. Tekelioğlu Caddesi 1941 Sokak.

indir (2)

Ab’bas Waffle Cafe

Her ne kadar Waffle kültürümüzde yeni olsa da geldiği anda özellikle de gençler tarafından oldukça sevildi ve tutuldu. Tatlı, pişmiş hamur taban üzerine kişisel tercihe göre çikolatalı sos, meyve ve hatta dondurma ile daha pek çok ürün konabiliyor. Pek çok kişi için Antalya’nın en iyi Waffle’ı Ab’bas’ta. Waffle arayanlar için mekân Atatürk Caddesi üzerinde 79 numarada.

12317932_564522140365256_1589122793_n

Cookieletta

Cookieletta da cheescake ve çikolataları ile daha günümüz, daha modern bir mekân. Geleneksel tatlılardan çok, özel tariflere yer veren bu mekân ne yapıyor ise harika yapıyor. Yapılan ve pişirilen her ürün günlük ve taptaze. Üstelik hepsi de burada yapılıyor. Spesiyalleri olan narlı cheescakeleri özel günler için ideal. Farklı tatlar denemek isteyenler için mekân Şiriyalı Mahallesi’nde 1492 Sokakta hizmet veriyor.

Yoruma kapalı.