Antalya’nın En İyi 5 Kebapçısı

Kebap diyerek geçmemek gerek, özellikle komşuları kebap konusunda çok iddialı olan Antalya’da bu yöresel lezzet konusunda da hiç geri kalmamaktadır. Şişten dönere hatta Adana kebaba kadar şehirde yok yok. Pek çoğu orada yaşayanların zaten bildiği ve yıllardır gittiği yerler olan bu mekânlar bugün turistler için de bir cazibe merkezi. İşte ulaşabileceğiniz adresleri ile birlikte, Antalya’nın en iyi 5 Kebap lokantası:

IMG00846-20121212-1342

Şişçi Ramazan’ın Yeri

Et konusunda özellikle de kuzu eti hususunda ilk sıralarda bulunan Şişçi Ramazan’ın tariflerinden özellikle şiş köfte, tahinli piyaz, süt danası döneri en çok tercih edilenler arasında. Özellikle köftesinde keçi ve kuzu eti birleştirildiğinden tadı ayrı olan tarifte kuyruk yağı da kullanılmıyor.

Adres: Kızılsaray Mah. Yener Ulusoy Bulvarı No:44-F, Muratpaşa, Antalya

Antalya+Turkish+food+köfte+piyaz

Topçu Kebap Salonu Antalya

Topçu Antalya’nın ilk restoranlarından biridir. Başlangıçta şiş köfte ile piyaz sunmakta olan mekân günümüzde kuzu şiş ve tavuk şiş gibi farklı tatlar ile yaprak döner gibi farklı kebapları da sunuyor menüsünde. Tatlılarda ise Arap kadayıfından tulumba tatlısına kadar farklı çeşitler en çok tercih edilen ürünleri arasında bulunuyor.

Adres: Kazım Özalp Cad. No:21, Muratpaşa, Antalya

outside-the-restaurant

Sultanyar Kebapçısı

Kebap tercih ettiğinizde Antalya şehir merkezindeki en iyi alternatiflerden biridir. Kebaplarından Adana, kebap dışında ise mercimek çorbası en çok sevilenlerden. Hızlı servisi ve deneyimli personeli ile düşünüldüğünde fiyatları oldukça uygundur.

400

Sultanyar Lara Şubesi

Lara bölgesinin de en köklü kebapçısı olan şubesi ile mekâna şuradan ulaşılabilir:

Adres: Şirinyalı Mah. Tekelioğlu Cad. No:158 D:6/A Fener, Muratpaşa, Antalya

Adanadayım Kebap

Adanadayım Kebap hem tarifleri hem de hizmeti ile kendinden söz ettirmektedir. Adından da anlaşılabileceği gibi spesiyali olan Adana Kebap zırhta çekilmiştir. Ayrıca mekân kuzu şiş, ciğer gibi başka tatlar ile acılı ezme gibi klasik pek çok meze de sunmaktadır. Tüm bunların yanında acılı şalgamı ve klasik kebapçı atmosferi de unutulmamalı. Adana’ya özel tatlıları ile de sonuçta gidildiğinde memnuniyet yaratan bir mekân.

Adres: Muratpaşa Perge Bulvarı 11 B, Antalya

Yoruma kapalı.