Antalya’nın En İyi 5 Kahvaltı Mekânı

Antalya halkından turistlere herkesin özellikle de hafta sonu ve tatil sabahlarında yaptığı ilk olarak güzel bir yerde kahvaltı keyfi sürmektir. Antalya’nın kahvaltı etmek için en iyi 5 mekânı ise şu şekilde sıralanabilir:

Börekçi Tevfik

Antalya’nın en meşhur serpme böreğinin yapımcısıdır. Tam 85 yıllık deneyimi ve tarifleri ile bugün de ilk günkü kadar çok tercih edilmektedir Börekçi Tevfik. Özellikle tatil kahvaltılarında çay ile börek tercih edecek kişilerin yolu illa ki buraya düşecektir. Yalnızca bir şubesi bulunan mekâna gitmek isteyenler Sinan Mahallesi 1255 Sokak, Ay İş Hanı 22 numara üzerinden ulaşabilirler.

8a19DSC_2797

Çakırlar Köy Kahvaltısı

Köy kahvaltısının gerçek lezzetine ancak şehrin biraz dışına çıkarak ulaşılabilir. Özgün tatlar, ev yapımı ürünler ve sakin bir atmosfer için Çakırlar iyi bir tercihtir. Köy havası içerisinde kaşarlı bazlamadan gözlemeye, portakal reçelinden taze zeytine her şeye erişebilirsiniz. Üstelik de hepsi demleme çay eşliğinde.

slider75

Sevgi Çiftliği

Bir başka köy kahvaltısı fırsatı da Sevgi Çiftliği’nden geliyor. Özellikle Lara bölgesinde yer alan mekânlar arasında kendisini gösteren mekân sakin ve telaşsız bir hafta sonu kahvaltısı arayan kişileri kendine çekiyor. Çocuklu aileleri de düşünen mekân onlara özel eğlenceler de sunuyor böylece pek çok ailenin tercihi haline geliyor. İlgilenenler için adresi Muratpaşa, Fener Mahallesi, 1907 Sokak Numara 52.

1944948-antalya-orfe-at-ciftligi

Orfe At Çiftliği

At çiftliği kahvaltınıza yeni bir soluk getirecek, yeşil ve sakin atmosferi sayesinde huzurlu ve doğa içerisinde bir deneyim olacaktır. Özellikle hafta sonlarında tercih edilen bu mekânın kahvaltıları da çok lezzetlidir. Sunulan açık büfe kahvaltıda yok yok üstelik isterseniz öncesinde ve sonrasında ufak bir doğa gezisi yapılabilir. İlgilenenler Döşemaltı, Yeşilbayır Mahallesi 4672 Sokak 2 numaradan ulaşabilirler.

p1929fuo6arv6svu1iuh16781i0s6

Order Cafe Bistro

Özellikle hafta sonu kahvaltıları için sık sık tercih edilen bu mekân, Pazar sabahları açık büfe ve canlı müzik gibi imkânlar sunuyor. Üstelik tüm bunlar mekânın harika manzarası eşliğinde sizleri bekliyor olacak. Gitmek isteyenler, Bahçelievler Mahallesi Atatürk Parkı içine bekleniyor.

Yoruma kapalı.