Antalya’nın En İyi 5 Dönercisi

Dünyaca ünlü kebap şehirlerinin orta yerinde bulunan Antalya, Türkiye’nin diğer tüm illeri gibi birçok dönerciye sahiptir. Et ve tavuk döner, Türkiye’yi yurt dışında dahi tanıtan hızlı atıştırmalıklar olarak geçmektedir. Tabak yemeği versiyonları da Türkiye’de sevilen bu ürün için Antalya’nın en iyi 5 dönercisi ise şöyledir:

SANYO DIGITAL CAMERA

Hakkı Baba Döner

Atatürk Caddesi’ndeki, Antalya’nın belki de en köklü dönercisi olan Hakkı Baba’nın kuruluş yılı 1924. Sahipleri de halen aynı ve dededen beri dönerci. Döneri kendi tarifleri ile odun ateşinde hazırlayan bu mekânda özellikle öğle yemeği saatleri sırasında yer bulmak oldukça zor. Burada farklı usullerle de olsa yalnızca döner servis ediliyor. Ayrıca et dönerin yanında domates, yeşil acı biber ve kızarmış soğan da geliyor. Etin kalitesi ile nasıl ünlendiği anlaşılıyor.

rihtim-doner-6220061

Rıhtım Döner

Rıhtım Döner inanılmaz lezzetteki Antakya tavuk döner dürümleri ile Kültür Mahallesi’nde yer almaktadır. Akdeniz’den gelen özel tarifini tanıtan Rıhtım’ı, Türkiye çapında şubeleri olan meşhur bir yer olarak denemek gerekir. Bu mekân özellikle öğle yemeği için iyi, hızlı ve doyurucu bir tercih olacaktır.

08

Meşhur Dönerci Aydın Usta

Ayaküstü dönerden çok daha öte bir tema oturtmuş olan bu restoran özel tarifleri ile eti hazırlayarak sunmaktadır. Buraya gelerek İskender hatta ikram künefe ile kendinizi şımartmayı seçebilirsiniz. Etinin farklı ve taptaze olduğu iddia edilen bu mekânı denemek isteyenler için mekân, Termessos Bulvarı üzerinde.

10547344_1239045569445340_1237706458_n

Camuzoğlu

Antalya Çağlayan Mahallesi’nde yer alan Camuzoğlu öğle yemeğinden akşama kadar İskenderden et dönere kadar farklı usullerde döner sunmaktadır. Menüde lahmacun gibi farklı ürünler de olduğundan sık sık tercih edilebilecek bir mekândır. Ayrıca ziyaretçilerine gösterdikleri ilgi alaka ile de kalpleri kazanıyor.

ls

Serhat Döner

Tam bir ayaküstü dönerci olan Serhat döner, dürümleri ile Muratpaşa’da 1255. Sokak’ta hizmet vermektedir. Sabahın geç saatlerinden akşama kadar açık olan mekân yoğurt sosu, salça, acı gibi farklı içeriklerle dürümünüzü kişiselleştirmenize de olanak sağlıyor. Bölgenin en iyi dönercilerinden olan bu mekânın spesiyali ise yoğurt soslu döner.

Yoruma kapalı.