Antalya’nın En İyi 5 Çorbacısı

Hareketli sosyal yaşamı olan her şehir gibi Antalya’da da birbirinden güzel çorbacılar neredeyse yarışmaktadır. İşte o çorbacılardan bazıları:

semsi44

Paçacı Şemsi

İlk sıraya tartışmasız Paçacı Şemsi oturuyor. Merkezde kolay bir yeri olan çorbacı, 1976 senesinden beri Antalyalılara hizmet vermektedir. Ayrıca zaman içerisinde Konyaaltı ve Kırcami’de de şubeler açmış bir yer. Servis hızlıdır ve çorbalar sıcacık gelir. Masada ise limonundan yağına, baharatından turşusuna yok yoktur. Mekân altı farklı çorba sunuyor. Kelle Paça, Tuzlama, İşkembe, Tavuksuyu ve Mercimeğin yanı sıra mekânın özel yemeği Simitli Kelle Paça içilebiliyor. Hatta isteğe göre sakatat çorbaları karıştırılarak da servis edilebiliyor.

h70

Lara Çorbacısı

Lara çorbacısı Antalya Güzeloba’da hizmet vermektedir. Özellikle konumu nedeni ile civardaki çorba severler tarafından sık sık tercih edilmektedir. Tavuk suyuna çorbadan mercimeğe kadar geniş bir yelpazede menü çıkartan restoranda çorbadan başka ürünler de bulmak mümkün. Bu sebeple kalabalık gidilmeye daha uygun.

Ali-Baba-Tophane

Ali Baba Çorbacısı

Gitmek isteyenler için Muratpaşa, Şarampol Caddesinde 153 numarada hizmet vermekte olan küçük ve sıcak bir mekândır. Çorbacı Ali Baba pek çok yoruma göre en güzel tavuk suyuna çorbaları yapmaktadır. Gece gündüz sunduğu iki tat olan çorbası ve sahanda yumurtası ile sevenlerine samimi ve lezzetli bir öğün sunacaktır. Ayrıca çorbalarını cızırdayan tereyağı ile servis etmeleri de sevilmelerinin bir başka sebebidir.

mevlana-resimler

Mevlana Çorbacısı

Kendini Türk restoranı ve çorbacı olarak olarak tanımlayan bu mekânın menüsünde hem çorba hem de pide gibi pek çok başka iyi yapılan ürün bulmak mümkündür. Etiler Mahallesi’nde Evliya Çelebi Caddesi üzerinde olan mekâna başka yemekler için gelenler dahi çorba içmeden kalkamaz.

2fdb5fa7af3dc2b44f7e

Çorbacı

Konyaaltı’nda 436 Sokak’ta hizmet veren Çorbacı, adından da anlaşılacağı gibi çorbalar üzerine uzmanlaşmış bir mekândır. Gaziantep usulü kelle paça ve işkembe çorbaları müdavimleri tarafından özellikle sevilmekte olan bu mekân için pek çok kişiyi “çorba işini bilirler” derken duyacaksınız. Bir gidenin bir daha geleceği iddiasında olan bu mekân tuzlama kokteyl olarak sunduğu çorbası ile de ün yapmış durumdadır.

Yoruma kapalı.