Antalya’nın En İyi 5 Balık Restoranı

Antalya hareketli hayatı, turistik önemi ve deniz kenarı konumu sayesinde en iyi balık restoranlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Antalya’nın en iyi 5 balık restoranı ise şu şekilde sayılabilir:

antalya-balik-evi1

Antalya Balık Evi

Antalya’da balık denilince akla ilk gelen mekân burasıdır. Antalya’nın en eski balık lokantalarından olduğundan ziyaret etmek de şarttır. Balığın yanına salata ve üzerine tatlıya uygun fiyata ulaşmak isteyenlerin uğrak yeridir. Çağlayan Mahallesi’nde Eski Lara Yolu’nda bulunan mekân ister ayrı ayrı ister fiks menü şekilde tercih edebileceğiniz ürünler sunuyor.

indir

Urcan Balık

Urcan Balık, Tevfik Işık Caddesi’nde Gençlik Mahallesi üzerinde bulunuyor. Balıkları taze ve tarifleri lezzetli olan bu restoranın pek çok müdavimi vardır. Menüde taze Akdeniz balıklarının dışında farklı deniz ürünleri de sunulmaktadır. Yeni tatlar denemenin yanında harika deniz manzarası için tercih edenler de oldukça fazladır.

yeniköy_sandal_balık_2

Sandal Balık Lokantası

Balık restoranları arasında en samimi ve sıcak atmosfere sahip olan restoran Sandal Balık Lokantası’dır. Butik restoran diyebileceğimiz bu mekânın dekorasyonu salaş ve rahattır. Bu sebeplerle gelen bir daha gelerek müdavim haline gelir. Mezeleri ve lezzetli tarifleri ile Antalya halkı tarafından sık sık tercih edilir. Denemek isteyenler Barınaklar, Çağlayan Mahallesi 2052 Sokak 15 numaradan ulaşabilirler.

970451_1386008101622506_1561564466_n

Talya Balık Evi

Falez İki Parkı’nda bulunan mekân falezlerin üzerinden harika bir manzara sunmaktadır. Oldukça geniş olan mekân aynı anda 200’den fazla kişiyi ağırlayabilmektedir. Menüsü ızgara ve tavada yapılan balıkların dışında balık kokoreç ve karidesli pazı sarma gibi özgün tariflere de yer veriyor. Bu tatları denemek isteyenler Eski Lara Yolu, Falez 2 Parkı’na gidebilirler.

indir (1)

Lara Balık Evi

Lara Balık Evi’ne merkezi olan Lara ve şubesi olan Konyaaltı’ndan ulaşılabilmektedir. 2001 yılından beri Antalya’da hizmet veren mekân kendine özgü havası ile müşterileri çekiyor. Özellikle merkez restoranın mükemmel bir manzarası bulunmaktadır. Her iki şubesi de 300 civarı iç mekân ve 400 civarı dış mekân ziyaretçisini ağırlayabilecek durumdadır. İsteyenler bu restorana Işıklar (Lara) Gençlik Mahallesi Tevfik Işık Caddesi 8 numaradan ulaşabilirler.

Yoruma kapalı.