Ankara’nın En İyi 5 Dönercisi

Sizler için Ankara’da döner yiyebileceğiniz en iyi yerleri araştırdık. Birbirinden leziz bu tadları tadarken bir yandan da yazımıza yorum bırakabilir ve puan verebilirsiniz.

Peçenek Döner

Dört kardeş tarafından işletilen Peçenek Kebap, Ankara’da döner yiyebileceğiniz en iyi mekanlardan birisidir. Döneri, kendilerinin hazırlayıp pişirdiği sıcacık lavaşlarının üzerine servis ediyorlar. Yanında da taze ve porsiyonları büyük salataları da gayet iyi gidiyor. Bunun yanında da pide çeşitleri arasında kıymalı pide de denenmeye değer. Odun ateşinde pişirilmesiyle birlikte, gayet  gevrek, ince ve oldukça leziz.

Genelde öğle saatleri çok kalabalık olur, bu saatlerde gelirseniz kuyruk beklersiniz. Yer bulmak zor olsa da servis gayet hızlı. Biraz salaş bir mekan fakat dönerin lezzetinden mekanı gözünüz görmüyor bile. Bazılarına zaman zaman yağlı gelebilir, ancak eti de lezzetli kılan budur zaten.

Kredi kartı geçmiyor, peşin çalışıyor. Yemek sonrası çayla birlikte kadayıflarını da denemenizi öneririz.

Adres: Zübeyde Hanım Mahallesi, Seçim Cad. No:69, 06070 Altındağ/Ankara

Cici Piknik

Cici Piknik, Kızılay Kumrular Sokak’ta faaliyet gösteren, ayaküstü girip, yüksek tabureler ve mermer tezgâhta, kendinizi aynadan izleyerek yemek yiyebileceğiniz, küçük ve salaş bir mekandır.

Ekmek arası yada lavaş ekmek opsiyonlarınız vardır. Bunun yanında kendi yaptıkları ayran da gayet leziz.

Kömür et dönerinin en güzel temsilcilerinden biri olan Cici Piknik’e her gittiğinizde aynı samimiyetle karşılanırsınız.

Yaklaşık 30 yıldır hizmet veren bu işletmede birçok Ankaralının anısı vardır diye düşünüyoruz. Ankara’da döner mevzusunda ilk durağınız burası olmalı ki parmaklarınızı yemek için fırsatınız olsun.

Adres: Kızılay Mahallesi, Şehit Adem Yavuz Sokak, Kumrular Caddesi 8/c, 06420 Çankaya/Ankara

Özler Döner

Ankara’da döner yiyebileceğiniz Özler Döner, Etlik şubesinin haricinde Sıhhıye, Yenimahalle, Antares AVM, Atlantis City AVM ve Pursaklar olmak üzere, toplamda 6 şubeden oluşmaktadır.

Kıymasız yaprak döneri yapıyorlar ve etinin gerçekte muazzam bir tadı var. Sadece döner değil kebapta var. Atmosferi gayet iyi, yoğunluktan dolayı hizmet biraz yavaş fakat yediğiniz dönere değiyor beklemek.

Döneriyle meşhur olmasının yanı sıra tavuk suyu çorbasını da tavsiye ederiz. Yemek üzerine sıcak burma kadayıfı da iyi gidiyor.

Fiyatlar kaliteye göre makul, ailecek gidebilirsiniz.

Adres: Aşağı Eğlence Mahallesi, Etlik Cd. No:44, 06010 Keçiören/Ankara

Süha'nın Yeri

Süha Döner’in kendi bildikleri tarihleri 1850’ye kadar uzanıyor ve şu anda 5. Kuşak aynı işin başında.

İçeriye ilk girişinizde, burnunuzu hafif okşayan ve iştahınızı açan bir döner kokusuyla karşılaşıyorsunuz.

Menüleri yok, sadece döner ve köfte mevcut. Sunumu da oldukça farklı,  yarım ekmeğin içi alınıp et üzerine servis ediliyor ve içi alınan ekmek hafif kızartılıp dönerin yağına batırılıyor ki bu da onu yeterince özgün kılıyor.

Ette hiçbir marinasyon yok. Sirkeli piyaz, turşu ve domates salatası ile sunulması da kocaman bir artı kazandırıyor.

Döneri başka, köftesi bir başka güzel de bir de yemeğin üstüne sıcak olarak gelen, hafif şerbetli ve bazen de tahinle desteklenmiş, Bağdat tatlısı adı altında bir tatlı sunuyorlar ki çayla birlikte insanın şeker ihtiyacını gideriyor.

Ee ne diyelim, Ankara’da döner yiyecekseniz yolunuzu bir şekilde buraya düşürün mutlaka…

Adres: Küçükesat Mahallesi, Esat Cd. 33/A, 06680 Çankaya/Ankara

Erzurumlu Dönerci Hacıbaba

Erzurum merkezli olan bu dönercinin kuruluşu 1964’tür.

Et Erzurum’dan geliyormuş, dana ve koyun karışımıymış. Dönerin üstüne reyhan serpilmiş, biraz farklılık katmış. Et lezzetli fakat terbiyesinden dolayı biraz çağ kebabını andırıyor. Bunun yanında dönerin yanında gelen cacık da oldukça iştah açıcı.

Erzurum’un meşhur kadayıf dolması da buranın olmazsa olmazlar arasında. Şerbeti kararında ve iyi kızartılmış.

Erzurum ve Ankara şubelerinin döneri, cacığı, salatası, kadayıf dolması hatta neredeyse dekorasyonları bile aynıdır. Ankara’da döner yemek isteyen bir Erzurumluysanız mutlaka uğramalısınız.

Adres: Balgat Mahallesi, Cevizlidere Caddesi No : 25, 06000 Çankaya/Ankara

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.