Ankara’nın En İyi 5 Balık Restoranı

Sizler için Ankara’da balık yiyebileceğiniz en iyi yerleri araştırdık. Birbirinden leziz bu tadları tadarken bir yandan da yazımıza yorum bırakabilir ve puan verebilirsiniz.

Yosun Balık Evi

Ankara’da balık yenecek en iyi yerlerin ilki olan Yosun Balık Evi, haftanın her günü açık olması sebebiyle “Ankara’nın Nöbetçi Balıkçısı” unvanını taşımaktadır. Sütte balık, kalkan tandır, tuzda balık gibi özel spesiyallerinin yanında 40’a yakın soğuk meze ve 30’un üzerinde de ara sıcakları mevcuttur. Fakat menüleri olmadığından ne ödeyeceğiniz biraz muamma.

Yaz akşamları için geniş ve güzel bir bahçeleri mevcut. Aynı zamanda Ankara’nın neresinde konaklıyor olursanız olun, özel misafirlerinizi bulundukları yerden alıp ağırladıktan sonra konaklama yerlerine bırakıyorlar.

Pazar akşamları hariç piyano eşliğinde canlı müzik dinleme fırsatınız da bulunmaktadır.

Yani Yosun’da özetle HİZMETTE SINIR YOK!

Adres: Kazım Özalp Mahallesi, Nene Hatun Cd 87/1, 06700 Çankaya/Ankara

Kalbur Balık

16 senedir hizmet veren Kalbur’u Bilen-Mehmet Çifti işletmektedir. 45 kişilik küçük bir mekandan oluşup 100’e yakın meze çeşidi mevcuttur.

Yalnız hadi bir balık sefası yapalım diyerek ziyaret edebileceğiniz bir yer değildir maalesef Kalbur. Tatlarına bakmak için bir hafta öncesinde rezervasyon yapmak gerekiyor.

Pazartesi hariç her gün 12.00-24.00 saatleri arasında Ankara’da balık yiyebileceğiniz bir yerdir.

Adres: Oran Mahallesi, Oran Çarşısı C Blok No:23, 06450 Çankaya/Ankara

Trilye

Mekan, “Sağlık için balık, balık için trilye’’ sloganıyla hizmet vermektedir. Mevsimine göre birçok balık çeşidini bulmak mümkün. Bununla birlikte dondurulmuş ürün kullanılmıyor, hepsi taze.

Çakıl barbunu, Saroz’un mezgiti, Karataş’ın karidesi ve İstanbul boğazının lüferi gibi birçok özel lezzeti menüsünde barındırmaktadır. Bunun dışında sunumları da çok farklı ve özgün.

120 kişilik kapasitesiyle özel günler için ortam gayet uygun.

Trilye, kesinlikle “Balık deniz kenarında yenilir’’ tabusunu yıkmış! Ankara’da balık yemek isteyenler burayı mutlaka denemeliler.

Adres: Çankaya Mahallesi, Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 32, 06680 Ankara

Pişirme Evi

Pişirme Evi’nin iki şubesi vardır. Biri fastfood balıkçısı olarak çalışmakta, diğeri ise en büyük şube özelliği taşımanın yanında 570 kişiye de hizmet verebilmektedir.

Bunun yanında müşteriler yemek istedikleri balığı tezgahtan kendileri seçiyor ve pişirme şekillerini de kendileri belirliyor. Odun ateşinde, buharda ya da ızgarada pişmesi tamamen sizin beğeninize bırakılmakta. Miniklerimizi de unutmamışlar, onlar için de iki tane farklı menü mevcut. Fakat en çok beğeni toplayan karides ve hamsi tava.

11.30-22.30 saatleri arasında, Ankara’da balık yemek isteyenlere içkisiz hizmet veren bir mekan.

Adres: Hilal Mah., Rabindranath Tagore Cad. 32/E, 06550 Çankaya/Ankara

Fish House

Dekorasyonu ahşap ağırlıklı olup şömineli salonda yaklaşık 100 kişiye hizmet vermektedir.

Mozzarella peynirli ızgara kalamar, karides cızbız, ızgara somon köfte, şampanya soslu karides gibi geniş bir menüye sahip. Haşhaşlı, mısırlı, zeytinli ekmek çeşitleri günlük üretiliyor.

Ankara’da balık yemek isteyenler için çam ağaçları arasında kalan oldukça geniş de bir bahçeye sahip olan mekan 11.00-24.00 saatleri arasında açık.

Buranın sakinliğini çok seviyorum, muhtemelen işletme sahibiyle aynı görüşte değilizdir.

Adres: Çamlık Sit. No:142 Çankaya, Ankara

90%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Yoruma kapalı.