Ankara’nın En İyi 5 Baklavacısı

Sizler için bu yazımızda Ankara’da baklava yiyebileceğiniz en iyi yerleri araştırdık. Birbirinden muhteşem bu tatlıları tadarken bir yandan da yazımıza yorum bırakabilir ve puan verebilirsiniz.

Güllüoğlu

Güllüoğlu Baklavaları; 3 kıtada, 6 ülkede toplam 30 şubesiyle Türk baklavasını dünyaya sunmaktadır.

Ankara’da baklava yemek isteyenler için ise; Çankaya, Etlik, Ostim ve Ümitköy’de olmak üzere 4 şubesi bulunmaktadır. Türkiye genelinde Ümitköy şubesi, en büyük şube olma özelliği taşımaktadır.

Baklava ustaları Gaziantep’ten çıkıp Ankara’ya taşınmışlar ve işlerini büyük bir özenle yapmaktadırlar. Üretimi günlük yapıyorlar ve gerekli tüm malzemeler merkezden temin ediliyor.

Adres: Ümit Mahallesi, 2432.Cad. 44/A, 06810 Yenimahalle/Çankaya/Ankara

Baklavacı Hacıbaba

Normal bir insan bir oturuşta 2-3 tane baklava yiyebiliyorken Ankara’da baklava yiyebileceğiniz diğer bir yer olan Hacıbaba’da hiçte böyle olmuyor. Ve siz burada kendinizi daha fazlasını yemiş halde buluyorsunuz. Şerbet o kadar hafif ki sizi hiçbir şekilde yakmıyor.

Mekan, baklava satışının yanında aynı zamanda restoran hizmeti de vermekte. Kebabınızı yedikten sonra üstüne bir porsiyon baklava söyleyip kendinizi şımartabilirsiniz.

Adres: İşçi Blokları Mahallesi, Mevlana Blv. No:176, 06530 Çankaya/Ankara

Erdemoğlu Baklavaları

Hüseyin Erdemoğlu tarafından işletilen Erdemoğlu Baklavaları’nın İstanbul ve Ankara olmak üzere 2  şubesi bulunmakta. Fıstıklı baklava, şöbiyet gibi çeşitlerin yanında, baklava sevmeyenlere bile baklava yedirtecek light kuru baklavası da mevcut.

Ankara’da baklava yemek için gittiğimiz mekana baklavalar Gaziantep’te imal edilip günlük olarak uçak veya otobüs kargosu ile gelmekte.

Adres: Kalaba Mah., Fatih Cad. 45/A, 06120 Keçiören/Ankara

Erciyes Börek ve Baklava

Erciyes Börek ve Baklava, böreklerinin yanında ürettikleri tatlıları ile de her zaman müşterilerini mest etmeyi başarmıştır.

Her zaman taze ve ağızda çıtır çıtır ses çıkaran tatlıları tam bir diyet düşmanıdır. Özellikle ev yapımı cevizli baklavanın şerbeti tam kıvamında ve geleneksel Türk mutfağından da izler taşımaktadır. Ankara’da baklava yiyecekler için bir çok şubesi olan bu yeri öneririz.

Adres: Emek Mahallesi, 14 Bişkek Caddesi 8. cadde, 06490 Çankaya/Ankara

Bağdat Baklavası

Halk arasında ‘Bağdat Tatlısı’ diye bilinen bu baklavanın ünü Ankara ile sınırlı kalmayıp Türkiye’nin birçok şehrine yayılmıştır.

Şöbiyete benzeyen bu tatlı, şöbiyete oranla daha ince açılmış ve boy olarak da daha ufaktır. Ankara’da baklava yiyecekler için farklı bir tat olarak önerebiliriz.

Adres: Maltepe Mh., Nokta Durağı Şehit Danış Tunalıgil Cd. No:6, 06570 Çankaya/Ankara

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.