Ankara’da Kebap Nerede Yenir

Sizler için Ankara’da kebap yiyebileceğiniz en iyi yerleri araştırdık. Birbirinden leziz bu tadları tadarken bir yandan da yazımıza yorum bırakabilir ve puan verebilirsiniz.

Masabaşı

Masabaşı’nın Kızılay ve Balgat olmak üzere iki şubesi bulunmakta.

Adana Kebap, urfa kebap, patlıcanlı kebap, yaprak kebap, çöp şişler, iskender, pide çeşitleri ve içli köfte gibi oldukça geniş bir menüye sahip. Bir de yemeğin üzerine semaverde sunulan çay ile sunumlarını taçlandırıyorlar. Menüsü gibi mekan da gayet geniş. 600 kişilik bir kapasiteye sahip ve özel toplantı veya davetlerinizde salon hizmeti de sunulmakta. Minik arkadaşlarımız için 3 boyutlu sinema salonu ve çok sayıda oyun alanları da var. Bunların yanında kış bahçesi ve kapalı otopark da mevcut.

Ailecek gidip çocuklarınızı güvenle oyun alanlarına bırakıp ağız tadıyla Ankara’da kebap yemek için harika bir yer!

Adres: Nasuh Akar Mahallesi, Ziyabey Cd. No:35, 06520 Çankaya/Ankara

Çukurağa Sofrası

Çukurağa sofrasında tadına alışık olduğumuz kebapların yanında Ali Nazik, Haşhaş kebap gibi çeşitler bulunmaktadır. İkramlarıyla da birlikte masa iyice zenginleşiyor. Menü oldukça geniş fakat hizmet biraz yavaştır.

Ankara’da kebap yemek için güzel bir mekan olan Çukurağa’da yemekten sonra da irmik tatlısı ve çayınız istemeden hemen geliyor. Nakit ve kredi kartı kabul ediliyor.

Menü de masa da oldukça zengin. Midenizi doyuruyor ama gözünüz için aynı şeyi diyemeyeceğiz 🙂

Adres: Emek Mh., Bosna Hersek Caddesi (90. Sk.) No:22, 06500 Çankaya/Ankara

Meşhur Tavacı Recep Usta

Meşhur Tavacı Recep Usta ümitköy, emek ve park vadi olmak üzere üç şubeden oluşmaktadır. Ayrıca İzmir, Adana, İstanbul, Diyarbakır, Mersin, Gaziantep, Bursa ve Eskişehir’de de şubeleri vardır.

Menüsü lüle kebabı, kaburga dolması, saç tava, hindi dolması, ezme güveç, gerdan haşlama, mumbar, kaburga şiş gibi Diyarbakır yöresine has yemeklerden oluşmaktadır.

Başlangıçta ikram edilen kuru patlıcan sarması ve son olarak servis edilen irmik tatlısı bizden artı puan kazanıyor.

Ankara’da kebap yerken manzara isteyenler için güzel bir mekan.

Adres: Güzeltepe Mahallesi, 747. Sokak (3. Sk.) No:9, 06690 Çankaya/Ankara

Ciğerci Apo

Ankara’da kebap için diğer alternatifimiz Ciğerci Apo; adana, yürek, tavuk şiş, çöp şiş, künefe gibi çok geniş olmayan bir menüye sahip fakat mezeler hiç bitmiyor. Evet, mezeler sürekli yenileniyor, siz bir şey söylemeden bir yenisi konuluyor önünüze.

Lavaşlar ince ve hafif, mezeler arasında soğanın birkaç çeşiti bulunuyor. Olumsuz olarak nitelendirebileceğimiz tek nokta fazla kalabalık ve otopark sorununun olması.

Adres: Balgat Mahallesi, No:38, Ziyabey Cd., 06520 Çankaya/Ankara

Çeşmi Kebap Ocakbaşı

Çeşmi Kebap Ocakbaşı’nın isminden de anlaşılacağı gibi etler ocak başında gözlerinizin önünde pişiriliyor. Ankara’da kebap yemek için güzel bir yer olan mekan, adanası, tavuğu ve parça et tercih edenler için mini bifteği ile meşhur. Zeytinyağlı kereviz, domates ezmesi, patlıcan köz, ıspanak, salata gibi çeşitli mezelere sahip. Kadayıfları kendi üretimleri.

Yemeklerin yanında mutlaka soslu pidelerden isteyiniz, afiyet olsun!

Adres: Mutlukent, No:9, 06800 Çankaya/Ankara

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.