Ankara’da İftar İçin En İyi 5 Mekan

Ankara’da iftar bir başkadır. Tercih edilebilecek en iyi restoranlar ise şu şekildedir:

slider5

Nar-ı Keyf

Hamamönü Ankara’nın yeni restore edilmiş tarihi dokusunu gözler önüne seriyor. Burada yer alan Narı-Keyf’de, Ankara’da iftar için çok uygun ve otantik bir atmosfere sahip. Hem aileniz hem misafirleriniz ile gidebileceğiniz bölgede ramazan ayına özel pek çok etkinlik ile karşılaşabilir, mekanın özel olarak hazırlanmış zengin iftar menüsü ile şenlenebilirsiniz.

Adresi: Sarıkadın Sokak, No:45, Hamamönü

trilye-restaurant

Trilye Restoran

Ramazanda deniz ürünleri ve zeytinyağlılar ile huzurlu bir Ankara’da iftar yemeği geçirmek isterseniz, aileniz ve arkadaşlarınız ile birlikte gidebileceğiniz Trilye Restoran en doğru tercihlerden. Kaliteli hizmet ve birbirinden lezzetli ürünler ile ister karışık tabaklar söyleyerek farklı ürünleri tadabilir ister tek bir yemeğin tadını çıkarabilirsiniz.

Adresi: Kazım Özalp Mahallesi, Kuleli Sokak, No 32, Gaziosmanpaşa

Golbasi-Beykoz-Ankara3

Beykoz Restoran

Ankara’da iftar mekanı arayıp bir değişiklik yaşamak isteyenler için muhteşem göl manzarası ile hizmet veren Beykoz Restoran bulunmaz bir nimet. İftardan hemen önce izleyebileceğiniz harika gün batımı manzarası ile manzaranın tartışmasız galibi burası. Üstelik çocuklu aileler çocuklarını oyun alanına bırakarak rahatça oruçlarını açabilir. Menüden çeşitli seçenekler bulunduran iftar yemeği çorba, ara sıcak, salata, ana yemek ve tatlı içeriyor.

Adresi: Haymana Yolu No:105, Gölbaşı

1

Tavacı Recep Usta

Tavacı Recep Usta ağaçlık bir alanda tepeden harika bir manzara sunuyor. Dikmen Vadisi’ndeki restoran oldukça ferah ve huzurlu. Birbirinden farklı çeşitler içeren iftar menüsü ile herkesin zevkine hitap eden mekan özellikle sac tava, kaburga dolma ve karışık ızgarası ile meşhur ve ana yemek olarak bunlardan birisi de tercih edilebilmekte. İftar menüsü için önden belirlenmiş fiyatı ile de sevenlerin gönlünü kazanıyor ve Ankara’da iftar yazımızda yerini alıyor.

Adresi: Dikmen Vadisi, Hoşdere Girişi 5. Kapı, Çankaya

turkmen_sofrasi-kecioren_ankara_yemek_mekan

Türkmen Sofrası

Ankara’da iftar yapabileceğiniz bir diğer yer de Türkmen sofrası. Türkmen sofrasının en güzel özelliği iftardan sahura kadar hizmete açık olmasıdır. Sunduğu iftar menüsündeki lezzetli yemekler ve tepeden şelale manzarası, bir geleni bir daha getirtiyor. Özellikle Türk ve Türkmen mutfaklarından yemekleri menüsünde tanıtan mekan, pek çok farklı yemeğin arasından seçebilme imkânı tanıyor.

Adresi: Estergon Kalesi, Tünyası Bahçesi, Keçiören

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.