Ankara Yüksel Caddesinde Big Baker…

Gurme Gözüyle Big Baker Ankara

Yemek yemekten keyif alan dostlar, 

Bilirsiniz Ankara’nın 2. büyük şehrimiz olmasından kaynaklı olarak memleketimizin tüm lezzetlerini Ankara’ da bulabilmek mümkün. Durum böyle olunca farklı mekanların özel lezzetler sunduğu Ankara’ da bizde sizlere fark yarattığını düşündüğümüz bir mekanı tanıtmayı ve Gurme Gözüyle Big Baker’ın mekan incelemesini yapmayı ve detaylı olarak anlatmayı düşündük…

Big Baker
Big Baker

Big Baker Ankara’ da 2012 yılında 4 arkadaş tarafından kurulan ve geleneksel lezzetleri yeniden yorumlayıp modern bir sunumla hayatımıza sokan bir model aslında, 8 şubesiyle lezzet avcıları tarafından keşfedilmeyi bekleyen Lezzet-Fiyat-Doyma denklemini en güzel şekilde karşılayan ve Türkiye’den çıkan ve tüm dünyada kabul görmeye aday çok güzel bir işletme. Big Baker Yüksel şubesi dış alanı camla kapatılmış son derece geniş yaz ve kış için ferah bir mekan.

Big Baker Dış Görünüm
Big Baker Dış Görünüm

Good Food Good People sloganı ile gerçekten insana kendini iyi hissettirecek lezzetleri sunan Big Baker da iddialı oldukları yemekleri sizler için afiyetle denedik ve gerçekten sizlerle paylaşmaktan büyük keyif aldığımız kareleri de fotoğraflama imkanı yakaladık. Şimdi sizlere Birkaç yemeği özellikle tanıtmak istiyorum.

Big Baker Pizza

Küçük boy diye istediğiniz pizza o kadar büyük ve lezzetli ki, ilk geldiğinde küçük boy mu değil mi anlayamıyorsunuz ama yemeye başlayınca bir dilim bir dilim daha diye kocaman pizzayı bitirmeye kalkıyorsunuz. İnce hamur ve kıvamı tam malzemesiyle mutlaka denemenizi tavsiye edeceğimiz ve rahatlıkla iki kişi yiyebiliceğiniz bir PİZZA dır kendisi:))

Big-Baker_pizza
Big Baker Pizza

Bitmeyen Burger

Big Baker’ ın Bitmeyen Burger olarak sloganı ile sunduğu burger iki elinizle zar zor kavradığınız ve sanki evde kızartıp getirmişsiniz gibi lezzetli patatesleri ile burger severler için harika bir menü. Big Baker Bitmeyen Burgerin farklı bir yönü ise ekmeğinin lezzeti ve köftesinin bir fark yaratması ancak bu farkı burada anlatmayacağız. Eğer bir burger severseniz bu farkı zaten hemen anlayacaksınız.

Big-Baker-Bİtmeyen-Burger
Big Baker Bitmeyen Burger

Beğendili Bonfile

Beğendili bonfile her mekanda deneme imkanı bulamayacağınız bir tat aslında. Sade sunumuyla yeni lezzetler arayanlar için mutlaka denenmesi gereken son derece başarılı ve işletme için fark yaratan lezzetlerden birisi.

Beğendili Bonfile
Beğendili Bonfile

Naneli Limonata

Taze sıkılmış limon ve yeşil nane ile yapılan ve kıvamın mükemmel olduğu limonata lezzet avcılarının arayıpta zor bulduğu bir tat bırakıyor damakta. servis edildiği kavanoz ise sunum için bir hayli ilginç ve doya doya içme imkanı sağlıyor.

Big-Baker-Limonata
Big Baker Limonata

Dondurmalı Islak Kek

Son derece profesyonelce yapılmış ve her annenin yapamayacağı hafiflikteki ıslak keki dondurma ve sos ile servis ediyorlar. Gayet hafif bir tada sahip bu keki yediğinizde yemeğin üzerine hiç bir rahatsızlık hissetmiyorsunuz.

Big-Baker-Islak-kek
Big Baker Dondurmalı Islak Kek
bir-baker-icmekan
Big Baker İç Mekan Görünüm
Big-baker-ic-mekan
Big Baker İç Mekan

Sonuç ve Değerlendirme:

Big Baker; Bitmeyen Burger, Pizza, Beğendili Bonfile ve Naneli Limonataları ile yeni nesil restoranlar arasında söz sahibi olacağı kesin. Tabi ki kaliteden taviz vermemek ve kurumsal yapıya dönüşmek şartıyla.

Big Baker; Yüksel Ankara şubesinin ortamı gayet ferah ve gürültünün normal seviyede olduğu tuvalet ve lavabolarının temizliğine tam not verdiğimiz fiyat olarak ise tam anlamıyla doyma karşılığında 20-25 TL ödeyeceğiniz Lezzet-Fiyat-Doyma denkleminin karşılığını bulacağınız bir mekan….

Bu güzel konsepti ülkemize kazandırdıkları için kendilerini tebrik ediyorum.

Big Baker Yüksel Ankara Harita

Big Baker Cadde Görünümü

Yoruma kapalı.