Ankara Küçük Esat’ta Özçelik Aspava

Ankara’da Nerede Dürüm Yemeli?

Geçtiğimiz yıl bir iş seyahati nedeniyle Amerika’ya gittiğimde gurbet elde yemek sıkıntısını sonuna kadar yaşadığımız bir şehirde beraber gittiğimiz arkadaşımın her öğün eğer Ankara’ da olsaydık karşımıza kesin bir ASPAVA çıkardı sözleriyle aklıma kazınan Aspava ismi benim Aspavayı araştırmama ve Aspavaların en özeli ve güzeli Özçelik aspava ile ilgili bir yazı yazmaya sevk etti.
Allah, Sıhhat, Para, Afiyet, Versin, Amin.
ASPAVA Akrostiş yapılarak oluşturmuş İsa Özçelik tarafından 1986’dan beri Küçükesat’da faaliyet gösteren ve et dürüm yapan bir mekandır ve başka şubesi yoktur. Özçelik Aspava Dürüm Ankaranın en iyi BEŞ Dürümcüsünden birisidir.
ozcelik-aspava-4
Aspava Menü

Aspava ortam çok güzel içeri girip yerinizi alır almaz doygun bir salata, cacık ve soslu patates. Aspava’ daki her şeyin hem görüntüsü hem de lezzeti başarılı. Aspava’ da soğan ve domates soslu lavaş içinde döner mükemmel ve mutlaka denenmesi gereken bir tat. Özçelik Aspavaya gelen müşterilere yemeklerinin yanında ikram olarak 4 çeşit meze ve salata verilmekte ayrıca yemek sonrasında çay keyfi ve yanında leziz dondurmalı irmik helvası ikram edilmektedir.

Aspava - Dürüm
Aspava – Dürüm

Aspava Helva Dondurma

Yemeğin hemen Ardından istemeden sıcak helva ve dondurma ise apayrı bir şey.

Aspava Helva - Dondurma
Aspava Helva – Dondurma

Aspava dürüm biraz farklı ve bu fark hem etinin çok lezzetinden hem de lavaşının  yumurtalı olmasından kaynaklanıyor. İçerisindeki domates sosu ise ayrı bir tat katıyor.

Adres:

Meşhur Özçelik Aspava

Belligün Cad.(Hassas’ın yanı) No:10 Küçükesat / Ankara

Tel : 0312 436 91 39 – 0312 437 98 98
E-mail : bilgi@ozcelikaspava.com

Yoruma kapalı.