Ankara Keçiören’de Baklava Nerede Yenir?

Erdemoğlu Baklavaları

Rahmetli Hüseyin ERDEMOĞLU tarafından 1971 yılında kurulan işletme, hâlihazırda Mehmet ERDEMOĞLU tarafından işletilmektedir.

Mehmet Bey,1989 yılında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra uzun süre halıcılık sektöründe hizmet vermiştir. Daha sonra gönül verdiği baklava sektörüne dönüş yapmıştır.

Erdemoğlu Baklavaları’nın, sadece Ankara‘da şubeleri olup, İstanbul Yolu ve Keçiören’de bulunmaktadır.

Ankara Keçiören’de baklava yemek için gittiğimiz mekâna baklavalar, Gaziantep’te imal edilip günlük olarak uçak veya otobüs kargosu ile gelmekte.

Yeni Trend “Fıstıklı Midye”

Fıstıklı baklava, şöbiyet, havuç dilimi ve fıstık sarması gibi bilinen Gaziantep‘e has lezzetlerin yanında Fıstıklı Midye adıyla yeni bir lezzet baklava sevenlerin hizmetine sunulmuş.

Erdemoğlu Baklavaları‘nda kolaylıkla bulabileceğiniz bu lezzet, estetik görünümü ve tadı ile hem konuklarınızın hem de sizin damağınızla unutulmayacak bir tat bırakmaya aday bir baklavadır.

Özel Günlerde Erdemoğlu Baklavaları

Bayramlarda ve özel günlerinizde sıradan bir baklava yerine, Gaziantep‘in karakteristik baklava kültürünü taşıyan, incecik açılmış hamur, bol fıstık ve uygun kıvamdaki şerbet üçlüsünün buluşmasıyla hazırlanan baklavalar gününüzü daha anlamlı kılacaktır.

Ya da yapılan akraba ziyaretleri, eş dost ile yapılan tatlı sohbetlerin tadı bu enfes baklavalar ile daha hatırı sayılır olacaktır.

Hani o ”Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım” kültürümüz var ya… Erdemoğlu Baklavaları, tam manası ile taşı gediğe oturtmuş. Ve bizlere afiyetle tüketeceğimiz, damağımızda eriyen hoş bir lezzeti sunmuş.

Nostaljik Baklava Tadı, Erdemoğlu ‘nda!

Hemen hemen hepimizin hatırlayacağı üzere babaannelerimiz, anneannelerimiz eskilerde baklavayı bin bir emekle açtıkları hamurlardan yaparlardı. İşte o eski lezzetleri Erdemoğlu Baklavaları’nda halen tatmak mümkün.

Evet kabul etmek gerekir ki, yapması oldukça zahmetli. Ancak midemizin şenlenmesi uğruna bu zahmet zaten işletme tarafından üstlenilmiş. Her gün Gaziantep’te imal edilerek Ankara‘ya gönderilen baklavalar, o eskide kalan ve mis gibi tereyağı kokan ev yapımı baklavaları aratmamaktadır.

Fıstık Yeşili

Fıstık yeşili diye dillere pelesenk olmuş, yeşilin göze en güzel hitap eden tonunu görebileceğiniz bu yere, yolunuzun düşmesini beklemeden mutlaka yolunuzu düşürün. Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz…

Adres 1 : Kalaba Mah., Fatih Cad. 45/A, 06120 Keçiören/Ankara, Türkiye

Adres 2: İnönü Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Blv 392/C, 06370 Yenimahalle/Ankara, Türkiye

100%

Yazımız Faydalı Oldu mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.