Ankara Hamamönü’nde En İyi 5 Mekan

Sizler için bu yazımızda Ankara Hamamönü ‘nde ne yiyebileceğinizi ve en iyi yerleri araştırdık. Birbirinden güzel tadları tadarken bir yandan da yazımıza yorum bırakabilir ve puan verebilirsiniz.

Yeşilçam Turkuaz Bahçe

Yeşilçam Turkuaz Bahçe, adından da anlaşılacağı gibi yeşilçam temasıyla oluşturulmuş bir mekandır. Hamamönü‘nde bu mekana girdiğiniz andan itibaren yeşilçam sizleri, duvarlarda asılı olan yeşilçam aktör ve aktrislerin posterleri ve film afişleri karşılamaktadır.

Ben Hatay kahvaltısının ününü duyarak gittim. Sınırsız çay eşliğinde değişik lezzetler sunuldu. Kahvaltının ve diğer omlet çeşitlerinin yanında isteğe bağlı semaver de alabiliyorsunuz. Bunun yanında dürüm, krep, makarna, ızgara çeşitleri de mevcut.

Bahçede ayrıca eski bir kuyu var, bunun da ayrıca bir güzellik kattığını söyleyebilirim. Yemeğinizi yerken arka fonda çalan, hepimizin ezbere bildiği yeşilçam filmlerine de eşlik etmeyi unutmayın.

Adres: Hacettepe, Sarıkadın Sk. 32 A, 06230 Altındağ/Ankara

Osmanbey Konağı

Kaliteli yemeği uygun fiyatlara bulabileceğiniz, sunumuyla göz dolduran, Hamamönü‘nün bana göre fiyat-kalite ölçütüne göre en iyi performans gösteren mekanıdır.

Ben bu gidişimde tavuk sacı denedim. Yemekler soğumaması için mumlu ocağın üzerinde servis ediliyor. Bu da benim gibi yemeğini sohbet eşliğinde yavaş yiyen biri için kocaman bir artı topluyor.

Sevdiklerinizi de alıp gidebileceğiniz Hamamönü’ndeki bu nezih mekanın dekorasyonu her ne kadar modern olsa da, içeride bulunan soba çok samimi bir ortam yaratmaktadır.

Tek problem yoğun zamanlarda yer bulmakta.

Adres: Hacettepe, Mehmet Akif Ersoy Sk No:25, 06230 Hamamönü/Altındağ/Ankara

Bacchus

Bacchus, Hamamönü‘ndeki diğer mekanlara göre fiyat olarak bir tık üstte olsa da verdiğiniz paranın hakkını vermektedir.

Toprak güveçte pişen yemekler, benim gönlümü feth etti. Yaklaşık olarak 10 çeşit güveçleri mevcut. Sadece mideniz değil aynı zamanda gözünüz de doyuyor. Bunun yanında 2 kişilik serpme kahvaltısı da gayet doyurucu.

Tek eksik gördüğüm nokta servisin yavaş olması ve çalışanların profesyonellikten uzak davranışları. Fakat buna rağmen bahçe ortamı gayet keyifli.

Adres: Hacettepe, Sarıkadın Sk. No:28, 06230 Altındağ/Ankara

Hanzade Konağı

Hamamönü’nün restore edilmiş tarihi evlerinin içinde açılan bu mekan sunumuyla daha çok göze çarpmaktadır.

Şefin önerdiği piliç asmayı sizler için denedim. İlk önce sunumuyla gönlümü feth etti, daha sonra da tadıyla.

Bunun dışında Diyarbakır usulü saç kavurma da Hamamönü’nde yer alan bu mekanda en çok beğenilen çeşitler arasındaymış.

Servis hızlı ve çalışanlar gayet kibardı. Yemeğin üzerine Türk kahvenizi söylemeyi unutmayın!

Adres: Hacettepe, İnanli Sok., Hamamönü, Tacettin Dergahi Karşisi No:5, 06230 -Altındağ/Altındağ/Ankara

100%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.