Ankara Beypazarı’nda Ne Yenir?

Ankara, İç Anadolu Bölgemizin en nadide şehridir. Ülkemizin başkenti olmasının yanı sıra tarihi ile de insanı büyüler. Sizler için Ankara Beypazarı’nı gezdik ve “Beypazarı’nda ne yenir” sorusunu araştırdık.

“Beypazarı’nda ne yenir” sorusuna cevap ararken mutlaka denenmesi ve öğrenilmesi gereken lezzetlerin başında meşhur Beypazarı güveci, havucu ve yol üzerinde sıkça rastlayacağınız taze sıkım havuç suyu, Beypazarı kurusu, 80 katlı baklavası, cevizli sucuğu, eriştesi ve tarhanası gelmektedir.

Birbirinden leziz bu tadları tadarken bir yandan da yazımıza yorum bırakabilir ve puan verebilirsiniz.

Taş Mektep Restaurant

Tarihi taş mektebin restore edilerek bir restoran halini almasının sonucu ortaya çıkan yer, Taş Mektep Restorandır ve işletmesi Beypazarı Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Bu mekana yerli yabancı turistleri çeken ilk neden şüphesiz ki binanın tarihi görünümüdür.

İçeri girildiğinde ise muhteşem yöresel lezzetlerin yer aldığı menü ile karşılaşılır. “Beypazarı’nda ne yenir” sorusuna ilk cevabımız olan mekanın en özel yemeği Beypazarı güveci, en özel tatlısı 80 katlı baklavadır.

Mekanı belediye işlettiği için ulusal basının Beypazarı tanıtımıyla ilgili canlı yayınları burada yapılmaktadır. Belediye işletmesine rağmen genel olarak fiyat farkı görülmemektedir. Gelen turistlerin ana öğünleri yediği nokta genelde burasıdır.

Adres: İstiklal Mahallesi, Alaaddin Sk. No:4, 06730 Beypazarı/Ankara

Bağ Evi Anadolu Mutfağı

Doğa ile iç içe bir mekan olma özelliğine sahip işletme “Beypazarı’nda ne yenir” sorusuna cevap bulacağımız ikinci. Bu özelliği sayesinde müşterilerine muhteşem bir manzara eşliğinde yemek yeme imkânı sunar.

Menüsü yöresel yemeklerden oluşur ve hepsi taze ürünlerle yapılmıştır. Ayrıca menülerindeki tüm ürünler hizmete ve yemeklerin lezzetine göre uygun fiyatlıdır.

Adres: Ayvaşık Mahallesi, Gazi Gündüzalp İş Merkezi Beypazarı Otogarı Arkası, 06730 Beypazarı/Ankara

Fatma Teyze'nin Yeri

Fatma Teyze’nin Yeri, gözlemeleri ile ön plana çıkmıştır. Bu mekana gelen müşterilerin birçoğu meşhur gözlemelerin tadına bakmak için uğrarlar. Bunun yanı sıra serpme kahvaltısı ile de oldukça meşhurdur. Ev yapımı ürünleri ve bol çeşitliliği ile hem “Beypazarı’nda ne yenir”  sorusuna cevap olur hem de müşterilerine unutulmaz bir kahvaltı deneyimi yaşatır.

Adres: Beytepe Mahallesi, Kuyumcular Sk., 06730 Beypazarı/Ankara

Zindancık Restaurant

“Beypazarı’nda ne yenir” sorusuna cevap bulacağınız bir diğer mekan olan Zindancık Restaurant, çok güzel bir bahçeye sahiptir. Bu meşhur bahçede akan bir dere ve yemyeşil bir bitki örtüsü mevcuttur. Şehirden uzak keyifli bir akşam yemeği yemek isteyenlerin tercih edebileceği en ideal mekanlardan biridir. Bu restoranda aynı zamanda kahvaltı imkânı da yer almaktadır.

Adres: Zindancık Mevkii, İnözü Vadisi 3. km, 06730 Beypazarı/Ankara

Değirmencioğlu Restaurant

Değirmencioğlu Restaurant da tarihi yerlerin restore edilip restoran olarak kullanıldığı mekanlardan biridir. Burada her zaman saat fark etmeksizin menüde yer alan yemek sipariş edilebilmektedir. Menüde genel olarak yöresel yemekler bulunmaktadır. “Beypazarı’nda ne yenir” sorusuna cevap arayanların bir diğer uğrak noktası olabilir.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Kale Kapısı Sk. No:4, 06730 Beypazarı/Ankara

90%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.