Ankara Beypazarı’nda Ne Yiyebilirsiniz?

Ankara Beypazarı’nda Nerede Ne Yenir?

Ankara, İç Anadolu Bölgemizin en nadide şehridir. Ülkemizin başkenti olmasının yanı sıra tarihi ile de insanı büyüler. Beypazarı’na gidince mutlaka denenmesi ve öğrenilmesi gereken lezzetlerin başında meşhur Beypazarı güveci, havucu ve yol üzerinde sıkça rastlayacağınız taze sıkım havuç suyu, Beypazarı kurusu, 80 katlı baklavası, cevizli sucuğu, eriştesi ve tarhanası.

Ankara Beypazarı ilçesinde gidilebilecek en iyi restoranlar:

5074796-Tas_Mektep_restaurant_Beypazari

Taş Mektep Restaurant

Tarihi taş mektebin restore edilerek bir restoran halini almasının sonucu ortaya çıkan yer, Taş Mektep Restorandır ve işletmesi Beypazarı Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Bu mekana yerli yabancı turistleri çeken ilk neden şüphesiz ki binanın tarihi görünümüdür. İçeri girildiğinde ise muhteşem yöresel lezzetlerin yer aldığı menü ile karşılaşılır. En özel yemeği Beypazarı güveci, en özel tatlısı 80 katlı baklavadır. Mekanı belediye işlettiği için ulusal basının Beypazarı tanıtımıyla ilgili canlı yayınları burada yapılmaktadır. Belediye işletmesine rağmen genel olarak fiyat farkı görülmemektedir. Gelen turistlerin ana öğünleri yediği nokta genelde burasıdır.

Adres: İstiklal Mah. Alâeddin Sok. No:4 | Beypazarı Merkez

Telefon Numarası: 762 76 06

bdcd6840-2361-43d9-b790-4bdb74cd3dd6

Bağ Evi Anadolu Mutfağı

Doğa ile iç içe bir mekân olma özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde müşterilerine muhteşem bir manzara eşliğinde yemek yeme imkânı sunar. Menüsü yöresel yemeklerden oluşur ve hepsi taze ürünlerle yapılmıştır. Ayrıca menülerindeki tüm ürünler hizmete ve yemeklerin lezzetine göre uygun fiyatlıdır.

Adres: Alparslan Turkes Bul. Çay kenarı Sok. No:7 | Beypazarı Merkez

Telefon Numarası: 763 40 20

indir

Fatma Teyze’nin Yeri

Fatma Teyze’nin Yeri restoran gözlemeleri ile ön plana çıkmıştır. Bu mekâna gelen müşterilerin birçoğu meşhur gözlemelerin tadına bakmak için uğrarlar. Bunun yanı sıra serpme kahvaltısı ile de oldukça meşhurdur. Ev yapımı ürünleri ve bol çeşitliliği ile müşterilerine unutulmaz bir kahvaltı deneyimi yaşatır.

 

slider8

Zindancık Restaurant

Çok güzel bir bahçeye sahip olan Zindancık Restaurant’ın bu meşhur bahçesinde akan bir dere ve yemyeşil bir bitki örtüsü vardır. Şehirden uzak keyifli bir akşam yemeği yemek isteyenlerin tercih edebileceği en ideal mekânlardan biridir. Bu restoranda aynı zamanda kahvaltı imkânı da yer almaktadır.

Adres: İnozu Vadisi Kalınyol Sk 3. km no 53, Beypazarı 06730, Türkiye

Telefon Numarası: 90312 763 60 08

1341216237837

Değirmencioğlu Restaurant

Değirmencioğlu Restaurant da tarihi yerlerin restore edilip restoran olarak kullanıldığı mekânlardan biridir. Burada her zaman saat fark etmeksizin menüde yer alan yemek sipariş edilebilmektedir. Menüde genel olarak yöresel yemekler bulunmaktadır.

Adres: Inozu Vadisi 4. Km. | Beypazari Merkez

Telefon Numarası: 7630474

Yoruma kapalı.