Adana’da İftar Yapılacak En İyi Yerler

Her zaman hem çok farklı hem de klasik lezzetlerin ana vatanı olan Adana’da iftar da tercih edilebilecek en iyi restoranların öne çıkanlarını sizin için inceledik.

bir22

Birbiçer Kebap Salonu

Seyhan’da Bakımyurdu Caddesi’nde hizmet veren kebapçı, Adana klasiği olan kebaplarının yanı sıra lezzetli ciğeriyle de bilinmektedir. Yemeğin yanında servis edilen salataların çeşitliliği ve tazeliği yemeğe ayrı bir tat katıyor. Adana’da iftar için uğramanız gereken mekanda şalgam ve mezeler de gerçekten çok lezzetli. Mekan her daim dolu olmasına rağmen, servisin hızı ve kalitesinde hiç düşme olmuyor.

cigerci-bedo-ulas-kistak-_dsc6623

Ciğerci Bedo

Kaliteli menüsü ve hızlı servisi ile bilinen ve merkezi bir konumda olmasından dolayı çokça tercih edilen Ciğerci Bedo, Seyhan’da Turgut Özal Bulvarı üzerindeki yerinde yıllardır hizmet vermektedir. Sunulan ciğer ve kebaplar kalite olarak üst düzeyde. Yemeğe eşlik eden mezeler çeşit ve miktar olarak çok zengin. Ayrıca zengin bir çorba menüsü de var. Uykuluk, mumbar ve dilimlenmiş şırdan işletmenin özel tatlarından. Adana’da iftar zamanında mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

kebapci-mesut_89-01

Kebapçı Mesut

Adana Kebabı’nı en iyi yapan yerlerden biri olarak tanınan Kebapçı Mesut, Kocavezir Mahallesi Karacaoğlan Caddesi’nde lezzet severlere hizmet vermektedir. Özellikle sarımsaklı çok tercih edilmektedir. Süzme yoğurt ve kızartılmış Samandağ biberinden yapılan atom isimli özel mezesi, müşterilerin en çok tercih ettiği tatlardan biridir. Çok farklı lezzetler içeren menüleri, kaliteli sunumu ve hızlı servisiyle Adana’da iftar da ve diğer zamanlarda çokça tercih edilen bir mekandır.

1407228461_dehvg3

Maki Restaurant

Vali Yolu Caddesi üzerinde hizmet veren Maki Restaurant, nezih ortamı, mekanın dekorasyonundaki inceliği ve lezzetli yemekleriyle Adanalıların son zamanlarda çokça ziyaret ettiği bir işletme. Klasik Adana lezzetlerinin yanı sıra farklı tatlar arayan müşterilere de hitap eden restoran, suşi ve penne gibi dünya mutfağından tatlar da sunmakta. Adana’da iftar da farklı ambiyansı ile benzerlerinden ayrılan mekanda zaman zaman canlı müzik de yapılmaktadır.

kaburgaci_yasar_usta_adana-850x468

Kaburgacı Yaşar

Adana’nın yerli halkının çok yakından bildiği bu lezzet durağı, son zamanlarda şehir dışından gelen lezzet severlerce de keşfedilmiş. Hilton Oteli’nin karşısındaki yerinde, işletmeye adını veren meşhur kaburgayı kuşbaşı haline getirip şişe dizerek sunan farklı tarzıyla dikkat çekmektedir. Adana’da iftar açmak isteyenler için uğranılması gereken bir mekan.

95%

Yazımız Faydalı Oldu Mu?

Yazımızın faydalı olup olmadığı konusunda oy vererek ve yorum yaparak bize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede sizlere, daha geniş ve doğru bilgi sağlayabiliriz.

  • Yeterlilik
  • Güncellik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.