Breaking News

İzmir Çeşme’de Nerede Ne Yenir?

Yaz aylarında tatil yapmak için pek çok yerli ve yabancı turistin tercih ettiği bir bölge olan Çeşme’de bulunan en iyi restoranlar:

fava_restoran-gallery-3

Fava

Akdeniz mutfağının ve deniz mahsullerinin en lezzetlisini tüketebileceğiniz mekânlardan biri olan Fava, şık dekorasyonu ile de göz doldurur. Alaçatı’da yer alan bu mekân tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Fava aynı zamanda Ege mezeleri konusunda da oldukça başarılı işler çıkarır. Bu restoranı bir kere tercih edenler buranın devamlı müşterisi olmak isterler. İş toplantıları gibi özel yemeklerde de sıklıkla gidilen bir mekândır.

Adres: Kemalpaşa Caddesi, No:108, Alaçatı, Çeşme 35937, Türkiye

874580-Ferdi Baba Restaurant Alacati Fotograf Galeri 4

Ferdi Baba Restaurant

Alaçatı’da yer alan Ferdi Baba Restaurant, her çeşit deniz mahsulünde müşterilerine en leziz ve en taze ürünleri sunar. Sunumları ile iştah kabartır. Ege’nin kendine özgü mezeleri ve Ege denizinde çıkan taptaze balıklar ile ailecek muhteşem bir akşam yemeği ziyafeti çekilebilir. Bu restoran genellikle çok kalabalık olduğundan gitmeden önce rezervasyon yapılması faydalı olacaktır.

Adres: Yat Limanı Liman Cad, Alaçatı, Çeşme, Türkiye

Telefon Numarası: 716 90 01

u7yuoıpo8ıp

MedCezir Kafe

Çeşme’de deniz manzaralı bir mekân olan MedCezir Kafe 28 yıllık deneyimi ile müşterilerine en iyi hizmeti sunar. Türk mutfağından İngiliz mutfağına kadar her çeşit yemek menüsünde yer alır. Et yemekleri, sebze yemekleri ya da deniz mahsulleri konusunda en çok çeşit bu mekânda bulunur.

Adres: 16 Eylül Caddesi, 3057 Sokak, No: 7/1, Çeşme 35930, Türkiye

Telefon Numarası: +90 232 712 7286

exterior-of-asma-yapragi

Asma Yaprağı

Günlük taze olarak hazırlanan ve mevsim yiyeceklerinin kullanıldığı bir ev yemeği mekânı olarak nitelendirilebilecek bir mekândır. Burada Ege mutfağına has değişik lezzetler tadılabilir.

Adres: | Tokoğlu Mah. 1005 Sok. No. 50, Alaçatı, Çeşme, Türkiye

Telefon Numarası: +90(0)232 716 01 78

pla-ce

Pla’Ce Restoran

Alaçatı’da bulunan ve muazzam bir ambiyansa sahip bir mekân olarak tanımlanabilecek pla’Ce, yeni lezzetleri tatma arayışında olanlar için ideal bir mekândır. Mezeleri ve balıklarının tazeliği ile ön plana çıkar.

Adres: Tokoğlu Mah. 1044 Sok. No:4, Alaçatı, Çeşme 35937, Türkiye

Telefon Numarası: +(90)232 716 86 26