Breaking News

Urfa’da En İyi 5 İftar Mekânı

Urfa denildiğinde, akla tarihi dokusu ve zengin kültürü kadar meşhur Urfa mutfağı da gelir. Urfa’da yöresel lezzetler ile iftar yapmak isteyenler için en iyi mekânlar:

03 (1)

Cevahir Han Restaurant

Urfa’nın tarihi dokusunu ve kültürünü hissedebileceğiniz bir mekân arayışındaysanız tarihi Samsat Han’ın aslına uygun şekilde onarılarak hizmete açıldığı Cevahir Han Restaurant’ı tercih edin. Cevahir Han’da deneyebileceğiniz birçok yöresel lezzet bulunuyor: Ekşili dolma, borani, çiğ köfte, tike kebap, patlıcanlı kebap, Urfa kebap, Cevahir Konak Kebap, kuzu çentik, madamın kaprisi bunlardan bazıları.

Adres: Kadıoğlu Mah. Vali Fuat Cad. No 5 Eyyübiye

urfa+cardaklı-köşk

Çardaklı Köşk

Balıklıgöl ve Urfa Kalesi manzarasına karşı iftar yapmak isteyen misafirlerini bekleyen Çardaklı Köşk, Urfa’nın en sık tercih edilen lezzet duraklarından biridir. Toplamda dört yüz kişi kapasiteli köşk, yöresel lezzetlerinin yanı sıra Urfa kültürünü en iyi şekilde tanıyabileceğiniz yerler arasında yer alıyor. Sıra gecelerinin yapıldığı, yemeğinizi yerken Urfa türkülerini de dinleyebileceğiniz turistik mekânda meşhur acı kahve “mırra” içmeyi unutmayın.

Adres: Balıklıgöl Karşısı Şanlıurfa Merkez

culcuoglu-baklava

Çulcuoğlu Baklava & Restaurant

1965’te baklavacılık ile serüvenine başlayan işletme, günümüzde Urfa’nın yöresel tüm lezzetlerini misafirlerine sunuyor. Urfa’daki en iyi baklavacılardan biri olarak görülen mekândan haşhaş kebabı, keme kebabı ve yöreye özgü peynirli katmer tatlısını denemeden ayrılmayın.

Adres: Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No 13.

image0 (1)

Gülhan Restaurant

Çeşit bolluğu ve sulu yemekleri ile öne çıkan Gülhan Restaurant, şehre gelen misafirler tarafından sıkça tercih edilen yerler arasında. Lahmacunu ve patlıcan kebabı büyük ilgi görüyor. Ailelerin yoğun talep gösterdiği mekânda elli kişi kapasiteli toplantı salonu da mevcut.

Adres: Atatürk Bulvarı No: 32

bg11

Oduncu Et & Mangal

Oduncu Et & Mangal, lezzetli et yemekleri ile iftar yapmak isteyenler için uygun bir seçenek. Farklı et pişirme tarzı ve sunumları da oldukça ilgi çekiyor. Beğenilen lezzetleri arasında kestaneli iç pilav, kuyu kebabı, barbun balığı ve karışık ızgara yer alıyor.

Adres: Paşabağı Mah. Şani Efendi Cad. Ursu Hastanesi Yanı

Check Also

Rize’de en iyi iftar mekanları

Rize denince akla çok farklı Karadeniz yemekleri, pide, kuymak, laz böreği ve tüm bunların peşi …