Breaking News

Mardin’de En İyi 5 İftar Mekânı

Çağlar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, farklı kültürlerin kardeşçe yaşadığı Mardin’de unutulmaz bir iftar için tercih edebileceğiniz mekânlar:

ana

Seyr-i Merdin

Mardin’in muhteşem manzarasını teras katında seyredebileceğiniz ve bu manzaraya karşı akşam kahvenizi içebileceğiniz Seyr-i Merdin şehrin sevilen mekânlarından. Mardin tabağı isteyerek şehrin çeşitli yöresel lezzetleri ile tanışma ve deneme şansı bulabilirsiniz. Yemeklerden kaburga dolması, tatlılardan hariri tatlısı ve çeşit çeşit kahvelerden Merini ve Süryani kahveleri ziyaretçilerin gözdesi.

Adres: Birinci Cadde No:249 Merkez

baslik-ekle

Bağdadi

Masalsı bir atmosferi olan Eski Mardin’de tarihi bir konak olan Bağdadi restoran, şehre özgü dekore edilmiş iç mekânı ile de beğeni topluyor. Mekânın dikkat çeken lezzetleri: Kara erik kebabı, oğlak kebabı, güveç içinde servis edilen cara kebabı, ekşi erik sosu ve kuzu eti ile hazırlanan lezzet alluciye, sembusek ve Bağdadi salatası.

Adres: Birinci Cadde Vali Adil Sokak No:2

cercis-murat-konagi-mardin_ 442454

Cercis Murat Konağı

1888 yılında inşa edilen Cercis Murat Konağı, Mardin’in turistik değer taşıyan yerlerindendir. Konak daha önce Mardin İl Turizm Müdürlüğü Hizmet Binası olarak hizmet vermiş. 2001 yılından beri ise turizmci Ebru Baybara Demir tarafından yeniden düzenlenmiş şekli ile restoran olarak Mardin lezzetlerini misafirleri ile buluşturuyor. Otantik havası ve özenli dekorasyonu ile ilgi çeken mekâna yolunuz düşerse Süryani içli köftesi, dobo ve kaburga dolmasını denemelisiniz.

Adres: Birinci Cadde No: 517

maxresdefault (3)

Dedecan Ocakbaşı

Şık ve nezih bir mekânda arkadaşlarınız veya misafirleriniz ile lezzetli bir iftar yemeği için Dedecan Ocakbaşı iyi bir seçim olacaktır. Grup ve kurum yemekleri için de uygun bir restoran olma özelliği taşıyor. Karışık kebabı ve ciğeri ilgi gören mekânın, taze hazırlanan salata ve mezeleri de oldukça beğeniliyor.

Adres: Yalım Mah. Ümitköy Sitesi Altı B Blok No:1\2

restaurant1

Maridin Restoran

Mardin ve Mezopotamya ovasının eşsiz manzarasına karşı akşam yemeği yiyebileceğiniz, teraslı ve açık alanında yüz, kapalı alanında üç yüz kişi kapasiteli restoran geniş menüsü ile misafirlerine birçok alternatif sunuyor.

Adres: Cumhuriyet Caddesi 447A

Check Also

Sakarya’da İftarlık En İyi 5 Mekan!

Sakarya’ da restoran konusunda pek çak seçenek bulunuyor. Kebap salonu, pide salonu, çiğ köfte, ev …