Breaking News

Konya’da İftar Yapılacak En İyi Yerler

Ramazan denilince akla ilk gelen şehirlerden biridir Konya. Konya’nın esrarengiz atmosferi ve erenler şehri olma özelliği Ramazan ayının farklılığını daha fazla hissettirir insana.

Balksz_16_7

Somatçı Fihi Ma Fih Sofrası

Konya’da bulunan birbirinden lezzetli sofraların kurulduğu mekanların başında Somatçı Fihi Ma Fih Sofrası gelmektedir. Bu özel mekan Selçuklu döneminin izlerini taşıyan dekorasyonu, otantik atmosferi ve bahçesinin yaz akşamlarında ferahlatıcı etkisi ile gelen misafirlerinin keyifli zaman geçirmesini sağlamaktadır. Ramazan ayı için özel hazırlanmış beş ayrı mönü bulunmaktadır. Bu mekanın en çok tercih edilen yemeklerinin başında Sebzeli Kuzu İncik gelmektedir. Ramazan ayının iftar vakitlerini keyif ve huzur ile geçirmek için 0(332) 351 66 96 telefon numarası ile rezervasyon yaptırılmaktadır.

DSCF2293

Konak Konya Mutfağı

Konak Konya Mutfağı’nda yıllardır süregelen ve gelen misafirlerin bir daha gelmek için istek duydukları nadir mekanlardandır. Konak Konya Mutfağı Bamya çorbası ve özellikle Konya’ya gelip bıçak arası yemeden gitmek istemeyenlerin mutlaka uğraması gereken bir mekandır. Bu mekan Ramazan Ayı boyunca birbirinden lezzetli çorba, yemek ve tatlıları ile misafirlerine eski bir konağın restore edilmiş otantik ortamında huzurlu bir hizmet vermektedir. Bu özel mekanın adresi: Akçesme Mahallesi Piriesat Caddesi No: 5 telefon numarası ise 0332 352 85 47’dir.

konya-turistik-mevlevi-sofrasi5

Konya Mevlevi Sofrası

Mübarek Ramazan Ayı iftar saatinde büyük ve ilahi bir zat olan Mevlana’nın müzesine karşı teras keyfi yaparak geçirmek için en uygun mekan Konya Mevlevi Sofrası’dır. İşletme üç Konya evinden oluşmaktadır. Restoran odalar halinde bölümlere ayrılarak Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinden izler taşımaktadır. Ramazan Ayı iftar mönülerinde birbirinden lezzetli yemeklerin sunumu yine aynı otantik bir atmosfer ile yapılmaktadır. Burada en çok Konya’ya özel olan Patlıcan Orta yemeği tercih edilmektedir.

roof-restaurant-3

Roof Restoran

Özel ve keyifli bir iftar yemeği yemek için en ideal mekanlardan biriside Roof Restoran’dır. Dedeman otelinin en üst katında bulunan, manzarası ve dekorasyonun şıklığı ile lezzetli yemekleri misafirlerinin zevkine sunan Roof Restoran Ramazan ayı süresince iftar mönüleri ile hizmet vermektedir. Mönüde bulunan bütün yemekler son derece lezzetli olmakla beraber en çok tercih edilen Osmanlı Mutfağından seçmeler olmaktadır.

lokmahane

Lokmahane

Konya’ya özgü seçkin mekanlardan biri olan Lokmahane Konya şehrine özgü yemekleri ile Ramazan ayı süresince özel mönüleri ve otantik ortamı ile keyifli bir iftar saati için tercih edilecek mekanlar arasında bulunmaktadır. Özellikle Tarhun çorbası ve bütümet yemeği seçkin lezzetlerindendir. Lokmahane, Aziziye Mah. Menguc Cad. No 49 | Karatay adresinde hizmet vermektedir.

Check Also

Sakarya’da İftarlık En İyi 5 Mekan!

Sakarya’ da restoran konusunda pek çak seçenek bulunuyor. Kebap salonu, pide salonu, çiğ köfte, ev …