İstanbul Anadolu Yakasında İftar Mekanları. . .

İstanbul gibi büyük bir şehirde birçok mekan bulunmaktadır ve seçim yapmak zorlaşmaktadır. Bu yüzden Anadolu Yakası kısmında bulunan iftar yapılabilecek mekanlardan en iyi 5 mekanı sizlere sunuyoruz.

maxresdefault (2)

Lacivert Restaurant

Bu mekanın en önemli özelliği Osmanlı Mutfağından çeşitli lezzetler sunuyor olmasıdır. Özellikle Ramazan ayında manevi ve uhrevi bir ortam insanları eskiye döndürdüğü için Osmanlı şerbeti, Osmanlı tatlıları ve Osmanlı yemekleri ile iftar açmak oldukça keyifli olabilmektedir. Kişi başı iftar fiyatı 150 TL’dir. Mekanın boğaz manzaralı oluşu ve menünün oldukça zengin oluşu tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Adres: Körfez Cd. No 57/A Anadoluhisarı, Beykoz / İstanbul

5527_hard_rock_cafe_manchester_png764 (1)

Fesleğen Cafe&Restaurant

Fesleğen Cafe’nin Ramazan’a özel iftar menüleri bulunmaktadır. Cafe genel olarak kahvaltısıyla dikkat çekmektedir fakat iftar için özel menü bulundurması nedeniyle Ramazan’da tercih edilebilir mekanlar arasına girmektedir. Sadece Türk Mutfağından değil Dünya Mutfağından lezzetler sunması da seçenekleri artırmaktadır. Mekanın en ünlü tatlısı ise çikolata tatlısı olan volcanodur. Bu mekanda kişi başı iftar fiyatı 50-65 TL arasında değişmektedir.

Adres: Kayışdağı Caddesi Metal İş Merkezi No:37/B, Ataşehir – İstanbul

discephe

Mabeyin

Mabeyin Restaurant Üsküdar’da bulunmaktadır. İstnabul’un göbeğinde yer almakta olan bu restoran sadece manzarası için dahi tercih edilebilir. Ramazan ayında et menüleriyle hizmet vermekte olan restoran Antep usulü etleri, zeytinyağlı yemekleri, Antep’in yöresel tatlıları, köfte ve ızgara ürünleriyle meşhurdur. İftar menüsünde ise çorbalar, iftariyelikler, et ve ızgara türleri, güllaç, baklava gibi tatlılar bulunmaktadır. Kişi başı iftar fiyatı ise 70 TL’dir.

Adres: Eski Kısıklı cad. No: 7 Üsküdar-İstanbul

İftar-Mekanları-Kuleli-Yakamoz-Restaurant

Kuleli Yakamoz Restaurant

Kuleli Yakamoz Restaurant muhteşem bir manzaraya sahiptir. İstanbul’un en seçkin mekanlarından birisi olan bu restoranın boğaz manzarası bulunması en büyük özelliklerindendir. Restoranda Ramazan için iki farklı menü seçimi sunulmaktadır. Çorba, iftariyelikler, salata, tatlı, çiğ köfte, ara sıcaklar, soğuk içecekler gibi birçok alternatifi bulunan restoranın kişi başı fiyatı 60-70 TL arasında değişmektedir.

Adres: Çengelköy – Kuleli Caddesi No : 69 Üsküdar / İstanbul

13449363961487292552951475713

Messt Restaurant

Açık havada iftar keyfi yaşamak isteyen insanlar için oldukça makul bir yer olan Mess Restaurant sayesinde yeşillikleri içinde boğaz seyredilebilmektedir. Çorba, iftariyelik, zeytinyağı, ara sıcaklar, tatlı ve salatalar ile güzel bir iftar yemeği yemek için bu restoranı ziyaret edebilirsiniz. Kişi başı fiyat 55 TL’dir.

Adres: Kuzguncuk Mah. Rasimağa Sokak No:19, 34674 İstanbul

Check Also

Samsun’da iftar için en iyi 5 mekan

Fransız bir şehir plancısı getirtilip şehir düzenlemesi tekrar yapılan eski adı “Amisos” olan, denize paralel …