Breaking News

Hatay’da İftar Yapılacak En İyi Yerler

poc (1)

Pöç Kasabı ve Kebap Salonu

Antakya Uzun Çarşı’da kasap dükkanı olarak başlayıp sonrasında genişleyerek üst katını lokanta haline getiren bu işletme, müthiş lezzetli tepsi ve kağıt kebaplarıyla tanınmaktadır. Diğer restoranlardan farklı olan otantik yapısı ile merak uyandırmakta, sunduğu lezzetlerle büyük beğeni kazanmaktadır. Kebapların yanında sunulan tere ve ayran tazelikleriyle dikkat çekiyorlar. Son dönemlerde artış gösteren gurme turlarının önemli duraklarından biri.

Sveyka-Antakya1

Sveyka Restaurant

Antakya Merkezde Kurtuluş Caddesi üzerinde şehrin tarihi bir bölgesinde tarihi bir binada hizmet veren bu restoran, gastronomi meraklıların özellikle tercih ettiği zengin bir lezzet durağıdır. Kazbaşı kebabı, vişne kebabı, sucuk roll gibi farklı lezzetler içeren büyük beğeni toplamış farklı bir menüsü var. Humus ve muhammara yine çok beğenilen tatlar arasında. Hatay mezelerinden oluşan zengin menüsünün yanı sıra canlı müzik hizmetiyle de fark yaratıyor.

1427412881_7a01fad2_15ea_46b8_8052_cbacdd0281bc

Sultan Sofrası

İstiklal Caddesi üzerindeki yerinde çok farklı lezzetleri bir arada bulunduran bol alternatifli menüsüyle lezzet tutkunlarının uğrak yerlerinden birisidir. Sunulan mezeler ana yemeklerle yarışacak kadar iddialı. Oruk adı verilen özel bir içli köftesi var ve çok beğeniliyor. Güler yüzlü personeli ne yiyeceğinize karar veremediğinizde sizin için en güzel seçimleri yaparak damak zevkinize katkıda bulunuyorlar.

anadolu_restaurant

Anadolu Restaurant

Hatay mutfağının olmazsa olmazı meze çeşitlerinin fazlalığı ve kalitesiyle büyük beğeni toplayan Anadolu Restaurant, Hürriyet Caddesi gibi merkezi bir yerde olmasıyla da artı puan kazanıyor. Hatay’ın meşhur tepsi ve kağıt kebaplarının yanı sıra oruk ve künefesinin lezzetiyle biliniyor. Üst katında balık menüsüyle de hizmet vermeye başlayan işletme, şehir dışından gelenlerin de çokça tercih ettiği bir mekan haline gelmiştir.

042s

Konak Restaurant

Zenginler Mahallesi’ndeki bu restoran, belki de Hatay’daki en mistik yerlerden biri. Tarihi dokusuyla sizi alıp geçmişe götürecek br yapıda. Kıtırlı ekmek salatası, zerzevatlı pirzola ve tereyağlı şam fıstıklı sıcak humus Konak Restaurant’a özgü farklı tatlar. Mezelerden tebbule, fettuş salatası, muhammara ve Lübnan cevizlisi beğenilmektedir. İşletme sahibinden çalışan personeline kadar hepsi çok güler yüzlü ve hoşgörülü.

Check Also

Sakarya’da İftarlık En İyi 5 Mekan!

Sakarya’ da restoran konusunda pek çak seçenek bulunuyor. Kebap salonu, pide salonu, çiğ köfte, ev …