Breaking News

Edirne’de İftar Yapılabilecek En İyi Yerler

Ramazan ayının gelmesi ile Trakya bölgesinin enfes lezzetlerini iftar sofralarında bulabileceğiniz mekânları sizler için aşağıdaki gibi sıraladık.

aydin-tava-ciger

Aydın Tava Ciğer

Pazar günü hariç haftanın her günü hizmet veren bu restoran Edirne’de tava ciğer denilince akla ilk gelen restoran olma özelliğini taşıyor. Her zaman çok kalabalık olmasının sebebi tava ciğerin enfes lezzetidir. Ramazan ayında da ciğerden vazgeçemeyenlerin birinci tercihi olması ile diğer restoranlardan farkını ortaya koyar.

Adres: TAHMIS, Edirne, Türkiye

melek-anne-homemade-food

Melek Anne Homemade Food

Ramazan ayında da klasik ev yemeklerinden şaşmak istemeyenlerin gidebileceği en muazzam yer Melek Anne Hommade Food restoranıdır. Aileniz ve çocuklarınızla birlikte gidebileceğiniz gayet nezih ve samimi bir ortama sahiptir. İftar sofranızda hijyeni anne yemekleri istiyorsanız bu restoran sizin için en uygun olanıdır. Pek çok çeşit ev yemeğini menüsünde bulundurur. Ayrıca muazzam bir tarihi yapıda yer alıyor olması da dikkat çeken en önemli özeliklerinden biridir.

Adres: Kaleiçi Mah. Maarif Cad. No:18 | Edirne Merkez, Edirne, Türkiye

DSC_0046

Edirneli Köfteci Osman

İftar yemeğini kalabalık bir grupla ya da çocukları ile yemek isteyenlerin rahatlıkla gidebileceği bir yerdir. Adının üzerinde olduğu gibi köfte bu mekânın en meşhur yemeğidir. Ayrıca köfte dışında menüsünde pek çok ızgara çeşitleri, ciğer, çorba çeşitleri de bulunur.

Adres: Sabuni Mah. Yediyolağzı Cad. No:16 | Balıkpazarı, Edirne Merkez, Edirne, Türkiye

vargo-restaurant-bar

Vargo Restaurant

Edirne’de bulabileceğiniz en romantik restoran olma özelliğini taşır. Elit ortamı ve muazzam dekorasyonu ile ramazan ayında da iftar yemeğini farklı bir mekânda yemek isteyenlerin uğrayabileceği alternatif bir restorandır. Vargo restoranın birbirinden lezzetli yemekleri dışında sunumu ve mekânın dekorasyonu müşterileri memnun etmeye yeter. İftar yemeğinde de kendini özel hissetmek isteyenlerin tercih edebileceği yegâne restorandır.

Adres: Talatpasa Caddesi No 82 | Merkez, Edirne, Türkiye

hanedan4

Hanedan Restaurant

Edirne’de iftar yemeğine aile ile gidilebilecek şık ve nezih restoranların başında gelir. Akşam karanlığında ışıklandırma sayesinde ortaya çıkan muhteşem manzara görülmeye değerdir. Yemekleri de oldukça lezzetli ve kalitelidir.

Adres: Lozan Caddesi, Edirne, Türkiye

Check Also

Samsun’da iftar için en iyi 5 mekan

Fransız bir şehir plancısı getirtilip şehir düzenlemesi tekrar yapılan eski adı “Amisos” olan, denize paralel …