Balıkesir İftar Yapılabilecek En İyi Yerler

dsc2030_21.05.2015_11_17_43

Köfteci Yusuf

İftarda ailenizle beraber gidip köftenin en lezzetlisini yiyebileceğini bir yer olan Köfteci Yusuf, Türkiye içinde birçok şehirde şubelere sahiptir. Balıkesir’de ise Susurluk mevkiinde yer alır. Köftelerinin lezzeti ile ön plana çıkmış bu mekân ne kadar kalabalık olursa olsun müşterilerine en hızlı şekilde servis yapılmasına önem gösterir.

Adres: D-565 Bandırma Yolu | Susurluk, Balıkesir, Türkiye

balikci-bahtiyar-tabelasi

Balıkçı Bahtiyar

Balıkesir’in Cunda Adasında bulunan Balıkçı Bahtiyar, iftarda deniz mahsulleri tüketmek isteyenler için ideal bir yer. Denize sıfır olması dolayısıyla denizden gelen hafif esinti ve deniz kokusu eşliğinde eşsiz bir yemek deneyimi yaşayabileceğiniz muazzam manzaralı bir mekândır. Deniz mahsullerinin her çeşidini ve en tazesini bulabileceğiniz bu yer aynı zamanda mezelerinin lezzetli olması ile de ön plana çıkmıştır.

bursa_1

Yasa Restaurant

Gayet nezih ve tüm ailenizle keyifle iftarınızı yapabileceğini bu restaurant oldukça geniş bir araziye kurulmuştur. Genellikle yolculuk yapan insanların yemek durağı olsa da bir kez burada yemek yiyenler Yasa Restaurantın devamlı müşterisi olur. Bu mekân özellikle el yapımı ayranı ile meşhurdur. Keyifli bir akşam yemeği yemek isteyenler için menüleri oldukça geniştir. Çorba çeşitleri, ızgaralar, hamur işleri, dönerler ve tatlılar menüsünde yer alır.

gizlibahce-restaurant_48-01

Gizli Bahçe Restaurant

İftar yemeğinde kırmızı et tercih etmek isteyenlerin gidebileceği en iyi yerlerden biri olan Gizli Bahçe Restaurant özellikle kokoreci ile meşhur olsa da beyti, ciğer sarma ve köfte de mekânın gözde et yemeklerindendir. Burayı tesadüfen keşfetmiş insanlar bile yedikleri en iyi kırmızı etin bu restoranda olduğunu belirtirler. Çok sıcak ve samimi bir ortamı olan bu yer ailenizle beraber keyifli bir iftar yemeği yiyebileceğiniz muazzam bir restorandır.

Adres: Gobel Nahiyesi Girisi Karakol Cd. No: 17, Balıkesir, Türkiye

lal-girit-mutfagi

Lal Girit Mutfağı

Balıkesir’in Ayvalık mevkiinde bulunan bu restoran farklı ve sağlıklı bir iftar yemeği yemek isteyenler için idealdir. Türk mutfağı ve Yunan mutfağı yemeklerini bir arada bulabileceğiniz çok samimi ve sıcak bir yerdir. Tüm yemeklerinin hijyene özen gösterilerek ve zeytinyağı ile yapılması ile ön plana çıkar.

Adres: ALTAY PANSIYON YANI NO.20 ALIBEY ADASI | Ayvalık Cunda Adası, Ayvalık, Türkiye

Check Also

Sakarya’da İftarlık En İyi 5 Mekan!

Sakarya’ da restoran konusunda pek çak seçenek bulunuyor. Kebap salonu, pide salonu, çiğ köfte, ev …